1 Ocak 2017’de Çıkan Kitaplar

Yeni yıla girilmesiyle birlikte, edebiyat dünyasında da bir çok kitap okuyucuları ile buluşmaya başladı. Biz de sizler için 1 Ocak 2017 tarihinde piyasaya çıkan kitapları derleyerek bir araya getirdik.

Bir toplumun vazgeçilmez kültürel kaynağı olan kitaplar, yeni yılda da okuyucuları ile buluşacak. Bartın Yaşam ekibi olarak umarız ki; 2017 tüm Türkiye’nin daha çok okuduğu bir yıl olsun. Lafı fazla uzatmadan, sizler için özenle hazırladığımız 1 Ocak 2017 tarihinde çıkan kitapların listesine geçelim.

Açık Sır – Stella Rimington

Stella Rimington’un kaleme aldığı ve Dilek Şendil’in çevirdiği “Açık Sır – MI5 Eski Genel Direktörünün Otobiyografisi” isimli kitap, 1 Ocak 2017’de okuyucuları ile buluşan kitaplar arasında.Britanya iç istihbarat servisi MI5’ın ilk kadın “Genel Direktör”ü Stella Rimington hayat hikâyesini ve istihbarat kariyerini kendi ağzından anlattığı bu kitap, MI5’ın tarihi, yapısı, Soğuk Savaş’tan IRA’ya, oradan “küresel terör”e en kritik mücadele alanları kadar, erkek egemen istihbarat dünyasında kadın olarak tutunmanın ve istihbarat kariyeriyle anneliği ve aile hayatını dengelemenin zorlukları da var.

 

Beynin Sırları – Sinan Canan & Pelin Çift

Son dönemlerde N Beyin oluşumu ile dikkatleri üzerine çeken ve yazdığı kitaplar ile gündeme oturan Sinan Canan, yine son dönemlerde yaptığı araştırmalar ile mükemmel başarılar elde eden Pelin Çift, bu kitapta bir araya geliyor. İnceleme-Araştırma kategorisine giren bu kitapta insan beynine dair mükemmel detaylar ve bilgiler yer alıyor.

 

 

 

Yazarların Yüzünden – Selçuk Demirel

“Yazarların Yüzünden”, Selçuk Demirel’in kaleminin edebiyatla kurduğu ilişkinin bir başka ürünü. Behçet Necatigil’den Oğuz Atay’a, Orhan Pamuk’tan Dostoyevski’ye 73 yazı’n insanının çizgi-portre denemeleri… 1 Ocak 2017 tarihinde okuyucuları ile buluşmak üzere yola çıkan bu eşsiz şahesere mutlaka kitaplığınızda yer vermelisiniz.

 

 

 

Sessizce Şarkı Söylüyorduk – Aysun

“Tül perdenin aklığına, koltuğun leke tutmayan kadifesine, Hereke yolluğun saçaklarına tutsak olunabilir. Bir kadın, kocası yıllar önce bir kez şakacıktan boşanmaktan söz ettiği için, bu ihtimalle yaşamaya dayanamayıp günün birinde pat diye boşanmak isteyebilir. Boyalı bir mermi gökyüzünü yırtarsa, o yırtıktan bir gün kaşları bitişik bir çocuk geçip gidebilir. Kaz Dağları’nın eteğinde bir kadın doğum kliniği açılmışsa adı Hera olabilir ve bu kliniğe Zeus ve Hera tüp bebek yapmak için gidebilirler. Dünyanın çıkan çivisini bizim okulun hademesi Hayalet Nedim Abi yerine takabilir.” şeklinde etkileyici bir arka kapak yazısına sahip olan “Sessizce Şarkı Söylüyorduk” Aysun Kara’nın kaleminden Ayizi Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

 

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here