Abdipaşa Kanalizasyon İhalesi Tarihi Açıklandı!

Abdipaşa Beldesi kanalizasyon ihalesinin tarihi belli oldu. Söz konusu olan ihale, İller Bankası A. Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından 17 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

Abdipaşa Beldesi kanalizasyon ihalesinin tarihi belli oldu. Söz konusu olan ihale, İller Bankası A. Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından 17 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın Milletvekili olan Yılmaz Tunç, kanalizasyon ihalesi hakkında bir açıklamada bulundu. Tunç açıklamasında, Abdipaşa Beldesi kanalizasyon inşaatının İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından 17 Temmuz tarihinde Ankara’da gerçekleştirileceğini belirtti. Yılmaz Tunç ayrıca açıklamasında, söz konusu olan bu ihale kapsamında yaklaşık olarak 9 bin 182 metrelik bir kanalizasyon hattı projesinin hayata geçirileceğini, bin 680 metrelik parsel hattının, 242 adet rögar bacasının ve 210 adet de parsel bacasının yapılacağından bahsetti.

Milletvekili Yılmaz Tunç Abdipaşa Kanalizasyon inşaatının, 17 Temmuz 2017 tarihinde yapılması planlanan ihalenin ardından kesinleşecek olan proje, yer teslimi gerçekleştirilmesinden itibaren toplamda 270 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, Abdipaşa Beldesinde gerçekleştirilen diğer alt yapı çalışmalarından sonra da bölgenin daha da yaşanılabilir hal alacağını ifade etti.

Tüm bunların aynı sıra Bartın ilinin belde ve ilçeleri ile beraber tatil beldelerinde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarına da değinen Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’ın merkezinde gerçekleştirilen Atık Su Artıma Tesisinin tamamlanmış olduğunu, Kurucaşile ve Ulus ilçeleri ile beraber Kumluca, Kozcağız, Hasankadı, Arıt ve Çakraz beldelerinin de kanalizasyon inşaatlarını bitirmiş olduklarını belirtti. Yine Çakraz, Amasra ve İnkumu beldelerinde yapılmakta olan derin deniz deşarjlarını da tamamlamış olduklarını ifade eden Tunç, söz konusu olan bu beldelerde atık su arıtma tesisleri projelerinin çalışmalarının halen devam etmekte olduğunu da dile getirdi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here