Adım Adım Halk Oylamasına Doğru

Adım Adım Halk Oylamasına Doğru. Cumhuriyet Halk Partisi Yalova milletvekili Muharrem İnce 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması için Bartınlılar ile buluştu. Bartın’da vatandaşlara hitap eden milletvekili Muharrem İnce, eğer ki ülkemizde bayrak gönderde ise günde 5 vakit ezan okunuyorsa bunun şehitlerimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri olduğunu bildirdi. Milletvekili Muharrem İnce halk oylamasına kadar ülkemizin her yerine gideceğini ve neden hayır denmesi gerektiğini anlatacağını söyledi.

“Evet, Vermeyi Düşünen Bartınlı Kardeşlerime Sesleniyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Muharrem İnce Bartınlılara seslenirken evet vermeyi düşünen Bartınlı vatandaşların halk oylaması metnini okuyup okumadıklarını sordu. Neye evet deneceğini bilmeden evet demenin ileride büyük sorunlar yaratacağını, bu nedenle neye evet denmesi gerektiğinin iyi bilinmesi gerektiğini bildirdi. Bartınlılara halk oylaması için sunulan 18 maddenin tamamını okumalarını ve kendisinin bu maddeleri defalarca okumasına rağmen bu maddeler arasında terörle mücadele adına herhangi bir maddeye denk gelmediğini, hiçbir maddede ülkenin dış politikasından bahsedilmediğini, ülkenin emeklisine, işçisine, öğrencisine, kadınlarına, emekçilerine, memuruna hitap etmediğini bu halk oylamasının iktidar partisinin kendi iktidarlığını düşündüğü için böyle bir halk oylamasına gidildiğini bildirdi.

“Kim Milletvekili Olacak?”

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Muharrem İnce cümlelerinin devamında 16 Nisan 2017 tarihinde halk oylamasına evet diyecek Bartınlı vatandaşların evet demesi haklinde 18 yaşındaki bir gencin milletvekili olacağını, lise sıralarından meclise gireceğini, askerlikten muaf olacağını ve 20 bin lira maaş alacağını vurguladı. Ancak emeklinin, işçinin, köylünün, memurun çocuklarının milletvekili olamayacağını, aksine seçkinler sınıfı oluşturulmak istendiğini bildirdi. Evet denmesi halinde milletvekili olacak 18 yaşındaki gençlerin kendi çevrelerinden kendi yakınlarından seçecekleri çocuklar olacağını halkın çocukları için ise yine asgari ücrete muhtaç bırakacaklarını söyleyerek Bartınlılara selamlayıp miting alanından ayrıldı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here