Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ne İş Yapar?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hem çalışma şekli ve çalışma birimleri açısından hem de Bakanlık olarak yaptıkları iş açısından oldukça önemli bir bakanlıktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hem çalışma şekli ve çalışma birimleri açısından hem de Bakanlık olarak yaptıkları iş açısından oldukça önemli bir bakanlıktır. Ülkemizde bu bakanlığın varlığı birçok vatandaşın yararına olmuştur.

Ne İş Yapar?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 3 Haziran 2011 tarihinde 6 Nisan 2011 tarihli ve 6223 sayılı Kanuna dayalı olarak Bakanlar Kurulu tarafından kuruldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevleri nelerdir gibi bir soruya cevap arıyor iseniz ya da sorunuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ne iş yapar? İse cevabı şöyle olacaktır: Sosyal hizmet ve sosyal yardımlara yönelik politikalar ve stratejiler geliştirip bunları uygulamak, uygulanışını takip etmek, denetlemek ve ortaya çıkmış olan yeni hizmet modellerini güncelleyip geliştirmek.

Sosyal ve kültürel anlamdaki yıpranma ve aşınmalara karşı aile yapısı ve değerlerinin korunması, bunun gelecek nesillere aktarılması ve bu aktarımın sağlıklı bir biçimde yapılmasının sağlanması. Buna yönelik stratejiler belirlemenin yanı sıra aile refahını yükseltmek ve aile bütünlüğünün bozulmasını engellemek adına çalışmalar yapmak, bu çalışmaları uygulamak ve uygulanışını takip etmek, denetlemektir. Ayrıca aileye yönelik sosyal hizmet ve yardımlar için faaliyetleri sağlıklı bir biçimde yürütmek de bu bakanlığın görevleri arasında yer almaktadır.

Bakanlıkta Çalışmak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan bireysel kişilere memur denir. Bir diğer ismi kamu personeli olan memur adlı kişiler bu bakanlık bünyesinde çalışırlar ve diğer kurumlardaki memurlar ile aynı yasal haklara sahip olurlar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı zaman zaman memur ihtiyacı duymakta ve kendisine bağlı olan kurumlar için memur alımı yapacağını duyurmaktadır. Bu duyurular ile ilgilenen vatandaşlar bakanlığın ve bakanlığa bağlı kurumların yapacağı duyuruları yakından takip etmeli ve uygun görürlerse başvurmalıdır.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here