Amasra, Arapların Dizi Çekim Alanı Oldu

Güzelliği ile her göreni kendine hayran bırakan Amasra, bugünlerde Kuveyt ülkesinin sevilen dizisi "Kırılmış Kalpler"in setine ev sahipliği yapıyor.

Güzelliği ile her göreni kendine hayran bırakan Amasra, bugünlerde Kuveyt ülkesinin sevilen dizisi “Kırılmış Kalpler”in setine ev sahipliği yapıyor.

2012 yılı içerisinde Bartın Valiliği, Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa başlattığı Bartın’ın turizm değerlerinin Arap ve Körfez ülkelerine tanıtımı konulu proje, meyvelerini vermeye devam ediyor. Her geçen yıl, Arap ve Körfez ülkelerinden daha fazla turist ağırlayan Bartın, şimdi de bahsi geçen coğrafyadaki dizi-film yapımcılarının yoğun ilgisi ile karşı karşıya.

Kuveyt Hb Artfor Technical Production And Adwertising şirketi, başta Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Bartın Yatırım Destek Ofisi’nin davetleri ile birlikte Bartın’a gelmeyi kabul ederek “Kırılmış Kalpler” isimli Kuveyt’in sevilen dizisinin çekimlerini yapmaya başladı.

Valilik ve Kültür Müdürlüğü Seferber Oldu

“Kırılmış Kalpler” isimli dizinin çekimleri için Amasra’ya gelen ekibin ulaşım ve konaklama işlemleri için Bartın Valiliği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Bartın Yatırım Destek Ofisi seferber oldu. Çekimler esnasında Valilik görevlileri ve Bartın Kültür Müdürü Fuat Dursun, film ekibi ile yakından ilgilendi.

Her Yıl Farklı Bir Dizi İçin Geliyorlar!

2015-2016 sezonu içerisinde farklı bir dizi projesi için Amasra’da çekim yapıldığını ifade eden Bartın Kültür Müdürü Fuat Dursun, “İlçemizin doğal güzelliklerini içine alacak şekilde bir dizi çekiyorlar. Bundan son derece memnunuz. Bu çekimlerin ardından ilimize ve ilçemize daha çok Arap turist çekmek için gayret sarf ediyoruz. Kısa sürede Arap turistlerin ilgi odağı olacağımızı umut ediyoruz. Bu vesile ile ilçemizde misafir olan yapım şirketine her türlü ilgi ve alakayı gösteren Amasra halkımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

“Kırılmış Kalpler”in Konusu

Seti ziyaret eden basın mensuplarına açıklama yapan dizi yapımcısı Ahmet Habip, dizide annesi Türk, babası Arap olan bir kızın babasının ölümü sonrasında Türkiye’ye gelmesi çerçevesinde gerçekleştiğini ve miras peşinde dönen olaylar silsilesini konu aldığını aktarırken; “Türk ve Arap dünyasının arasındaki bağları gün yüzüne çıkartacak güzel bir yapım.” yorumunda bulundu.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here