Amasra Limanı Mendireği Onarılacak

Amasra Limanı Mendireğinin onarımı 2017 programına alındı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Limanı Mendirek Onarımı’nın 2017 senesi envestisman programına alındığını söyleyerek, onarımın bu sene içerisinde ihalesinin yapılarak iki sene içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Bartın Milletvekili Tunç, 2012 seneninin Ocak ve şubat aylarında Karadeniz’de meydana gelen fırtınalarda Amasra limanı ana mendireğinde yoğun dalga aşınmaları meydana geldiğini ve mendireğin büyük hasar gördüğünü bildirdi.

Milletvekili Tunç, sonrasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğünce oluşturulan etüd çalışmaları neticesinde mendireğin onarımı ile alakalı proje çalışmasının yapıldığını söyledi.

45 milyon lira proje maliyeti olduğunu dile getiren Tunç, teşhis edilen mendirek onarımının 2017 senesi envestisman programına alınarak, 4,5 milyon lira başlangıç ödeneği öngörüldüğünü söyledi.

Amasra Limanı Artık Risk Olmayacak

Milletvekili Tunç, Bu alanda, Amasra limanı yolcu iskelesi ve ufak tekne yanaşma iskelelerinin yapımını 2013 senesinde tamamladıklarını söyleyerek, yoğun dalgalar nedeniyle hasar gören ana mendireğin onarımının yapılmaması durumunda Amasra yolcu limanı ve ufak tekne yanaşma iskelelerinin her vakit risk altında olacağını bu amaçla mendirek onarımının mühim olduğunu söyledi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here