Amasya’da Belediye Otobüsünden Girilen Kafe

Amasya’da Belediye Otobüsünden Girilen Kafe. Amasya’da bir kafe işletmecisinin bir belediye otobüsünün ön kısmını kafenin girişine koyarak kafeye belediye otobüsünden girilmesini sağlayarak farklı bir tasarım yarattı. Bu tasarım müşteriler tarafından büyük ilgi ile karşılanarak bu tasarım karşısında selfie yaptıran vatandaşların sayısında bir hayli artış gözleniyor. Üniversite eğitimini iç tasarım bölümünde alan ve babası ile Amasya’da bir kafe işletmeciliği yapan girişimci özel tasarımı ile büyük beğeni topluyor. Arkadaşı ile birlikte ortak tasarım konusunda işe koyulan Ali Ertürk, gerçek bir belediye otobüsünün ön kısmını kafenin içine tasarlayarak az görülür bir tasarıma imza attı.

”Otobüsün Parası Çıktı’

İşletmeci Ali Öztürk Amasya Merzifon’dan çalışır halde aldığı ve trafik sicilinden düşürdüğü 1987 model otobüsü kafe girişine koymak için parçalattığını belirtti. Otobüsün arka kısmı için herhangi bir düşünceleri yokken hurdacının otobüsün arka kısmı ile ön kısmını birbirinden ayırarak otobüsün arka kısmını hurdacıya sattıklarını ve elde ettikleri para ile otobüsün masrafını çıkardıklarını belirtti.

Yolculardan Esprili Yaklaşım

Kafeye gelen müşterilerin kafenin girişinde belediye otobüsü görmeleri ile oldukça şaşırdıklarını belirten işletmeci Ali Öztürk, müşterilerin kafeye geldiklerinde kartı nereye okutacaklarını sorarak espri ile yaklaştıklarını ancak herkesin böyle bir tasarımdan memnun olduğunu bildirdi. Bazı müşterilerin de “akbil basacak yer nerede?” soruları geldiğini ve insanların mutlu olduğu bildirildi.

Açılış Belediye Başkanından

İlginç tasarımı ile beğeni toplayan mekânın açılışını Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaptı. Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaptığı açıklamada mekânın iç ve dış dekorasyonunda yöresel ve antika malzemeler kullanıldığını otobüs fikrinin ise mekâna ve şehre ayrı bir hava kattığını beyan etti. Müşterilerin yapmış oldukları açıklamalar ile mekânın sıra dışı tasarımı ile büyüleyici güzellikte olduğu, bu tasarımın artık Amasya’nın bir simgesi haline geldiğini bildirdiler.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here