Atıksu Arıtma Tesisi Açıldı

Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Binali Yıldırım'ın videolu konferans ile katılımı ile gerçekleştirildi.

Atık Su Arıtma Tesisi, Başbakan Binali Yıldırım'ın video konferanslı katılımı ile gerçekleştirildi.

Yapımı tamamlanan Atık Su Arıtma Tesisi, Başbakan Binali Yıldırım’ın “Çevre Projeleri Açılış Töreni” esnasında video konferans ile katılmasıyla açıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Çevre Projeleri Açılış Töreni” esnasında video konferans aracılığı ile bağlantı kurarak, Bartın’da inşaatı tamamlanan Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış enasında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da yapımı tamamlanan 74 farklı projenin açılışı için Başbakan Binali Yıldırım’ı Bartın’a davet etti. Yıldırım, bu davete “İnşallah” yanıtını verdi.

“Başvuruyu 2008 Yılında Gerçekleştirdik.”

Açılış töreni sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayarak açıklamalarda bulunan Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın, atık su arıtma tesisi projesi için 2008 yılında başvuru yaptıklarını aktardı.

Proje dahiline İnkumu beldesini de aldıklarını dile getiren Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın, “Biz İnkumu’nu da katıp projemizi bakanlığa teslim ettik. Tabi projeyi teslim etmek yetmiyor, bunun yanında çok uğraş verdik. 6 yıl boyunca Avrupa Birliği’nden sadece bu projenin parasının çıkarılması için Almanya ve Brüksel ile irtibatlar kurduk ve ihale sürecinde ihaleyi alan firmamız çok kısa süre içerisinde işi tamamladı.” cümleleri ile birlikte projenin gelişim süreci hakkında bilgi verdi.

Atık su arıtma tesisi projesinin toplam maliyetinin 17 milyon 350 bin Euro olduğunu da dile getiren Akın, “Gerçekten İnkumu kanalizasyondan, pislikten kurtuldu. İnkumu’nun denizi artık mavi bayrağı hak edecek noktaya geldi. Bartın’da da günde 3 bin ton kanalizasyon ırmağa akıyordu ama artık akmıyor.” sözlerini konuşmasına ekledi.

Açılış töreninde Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanı sıra; Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Bartın İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Jandarma Alay Komutanı Osman Aslan ve Bartın ili daire müdürleri de katılım gösterdi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here