Balamba Tabiat Parkı, Doğa Severlerin Bir Numaralı Adresi!

Balamba Tabiat Parkı, bir an olsun doğa ile baş başa kalabilmek ve huzur dolu dakikalar geçirebilmek isteyen doğaseverlerin bir numaralı adresi haline geldi.

Balamba Tabiat Parkı, bir an olsun doğa ile baş başa kalabilmek ve huzur dolu dakikalar geçirebilmek isteyen doğaseverlerin bir numaralı adresi haline geldi.

Sahip olduğu muhteşem doğa manzarası, yine doğa ile iç içe olan yürüyüş ve koşu yolları, ailelere özel piknik alanları, çocuklara özel oyun alanları, çay bahçesi, restorandı, spor sahası ve söz-nişan-düğün-sünnet gibi organizasyonlar için ayrılmış olan özel alanları ile dikkatleri çeken Balamba National Park, güler yüzlü hizmet anlayışı ile ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor.

Milli Parklar Müdürlüğüne ait olan Balamba Tabiat Parkı, sevdiklerinizle ve ailenizle eğlenceli ve huzur dolu dakikalar geçirebilmek, piknik yapabilmek, temiz hava eşliğinde spor yapabilmek, çocuklarınıza unutamayacakları eğlenceli vakit geçirtebilmek için olanak sağlıyor. Ayrıca köy kahvaltısı, köy gözlemesi, serpme kahvaltı ve su böreği gibi yörenin organik ve taze lezzetlerini tatmak istediğinizde, en doğru adres yine Balamba Tabiat Parkı olacaktır.

Doğa ortamında nefes alabilmek için şehir merkezinden uzaklaşmaya gerek kalmadan Bartın’a sadece 2.2 kilometrelik bir mesafede yer alan Balamba National Park, ziyaretçileri için kolay ulaşım sağlanan Bartın-Karabük yolu üzerinde bulunuyor. Meşe, gürgen, sedir, sahil çamı, orman gülü, fındık, ateş diken, ısırgan gibi birçok türde ağaç ve bitkilere ev sahipliği yapan bu tabiat parkında ayrıca kirpi, sincap, kaplumbağa, baykuş, ağaçkakan, kızıl gerdan ve ibibik gibi hayvanlarda görülüyor.

Bartın’ın eşsiz değerlerinden biri olan ve el değmemiş bir orman arazisi üzerinde kurulan bu muhteşem tabiat parkı ayrıca düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here