Bartın Belediyesi Kara Savaş Açtı

Son günlerde yoğun kar yağışı sebebiyle 40’tan fazla köye ulaşım yolları kapanmışken, bugün (16 Aralık 2016-Cuma) taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Şehirde yaşanan yol kapanmalarına çözüm için de Bartın Belediyesi Kriz Masası oluşturdu.

Bartın Belediyesi Belediye Başkanı Cemal Akın, son günlerde artan yoğun kar yağışı sebebiyle il ve ilçe merkezlerinde bir çok köye ulaşım yollarının kapandığını dile getirirken, kapanan yolları açmak ve kar yağışı nedeniyle araçların güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla, yollarda tuzlama çalışması yaptıklarını dile getirdi.

Bartın Belediyesi’ne ait Yeni Ulaşım Hizmetleri binasında, yoğun kar yağışı nedeniyle bir kriz merkezi oluşturulduğunu dile getiren Cemal Akın, binayı ziyaret ederek çalışanlara kolaylıklar diledi.

Belediye ekiplerinin 7 gün 24 saat boyunca şehir merkezindeki hastane yollarında, trafik yoğunluğu yaşanan veya yaşanabilecek ana ve ara yollarda, rampalarda tuzlama ve temizleme çalışmalarına aralıksız devam ettiğini dile getiren Başkan Cemal Akın, oluşturdukları kriz merkezi vasıtasıyla Bartınlı vatandaşlardan gelen talepleri hızlı bir şekilde saha ekiplerine yönlendirerek yoğun kar yağışına karşı savaştıklarını söyledi.

 

İşte kriz merkezinden görüntüler :

1 Yorum

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here