Bartın İçin Bir İlki Gerçekleştirdi, Bartın’ın Gururu Oldu

Yıldızlar İşitme Engelliler Güreş Türkiye Şampiyonası"nda Serbest ve Grekoremen alanlarında iki madalya kazanan Bartu Akdemir, Bartın'ın ilk ve tek işitme engelli sporcusu olarak bir ilki gerçekleştirdi.

Samsun’da düzenlenen “Yıldızlar İşitme Engelliler Güreş Türkiye Şampiyonası”nda Serbest ve Grekoremen alanlarında iki madalya kazanan Bartu Akdemir, Bartın’ın ilk ve tek işitme engelli sporcusu olarak bir ilki gerçekleştirdi.

10-12 Şubat tarihleri arasında Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen Yıldızlar İşitme Engelliler Güreş Türkiye Şampiyonası’nda iki madalya kazanarak bir ilki gerçekleştiren Bartu Akdemir, Bartın’ın ilk ve tek işitme engelli sporcusu olarak Serbest ve Grekoromen alanlarındaki madalyaları şehrimize getirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, iki kategoride başarı göstererek iki madalyayı Bartın’a getiren Bartu Akdemir’i tebrik etti. 63 kiloda güreşen Bartu Akdemir’in serbest kategorisinde Türkiye ikincisi olduğunu belirten Özdemir, grekoremen kategorisinde de Türkiye üçüncüsü olarak iki madalyayı şehrimize kazandırmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

Ali Özdemir, yaptığı konuşmada “Sporcumuz Bartu Akdemir ve Güreş Antrenörümüz Gökhan Dumlu’yu tebrik ediyorum bizlere bir ilki yaşattılar. ‘Spor Engel Tanımaz‘ sloganı ile çıktığımız yolda engelli sporcularımıza her türlü desteği veriyoruz ve meyvelerini almaya başladık. Bu bizim için güzel bir başlangıç. Bartu Akdemir ve daha nice sporcularımızın bize böyle sevinçler yaşatacağına inanıyorum. Antrenörümüz Gökhan Dumlu ve sporcumuz Bartu Akdemir’ e başarılarının devamını diliyorum.” cümlelerine yer verdi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here