İl Özel İdare, Bartın’ın En Çalışkan Kurumu

2016 yılını geride bırakırken, Bartın İl Özel İdaresi'nin Bartın için yaptığı çalışmalara bir göz atın istedik.

2016 yılı içerisinde Bartın‘ın hak ettiği konuma gelmesi için yoğun çalışmalar yapan Bartın İl Özel İdaresi, en çalışkan kurumlar arasında.

“Çocuklarımız her şeye değer” sloganı ile yola çıkan Bartın İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Fatih İlköğretim Okulu’na ait spor salonuna elektronik skorboard temin edip, montajını yaparak 2016 yılını geride bıraktı. Spor salonunun daha kullanışlı ve daha işlevsel hale getirmekte büyük bir payı olacak olan skorboard için çalışmalar yapan Bartın İl Özel İdaresi; öğrencilerin spora olan ilgisini artırmak için “Spor Sektörü Projesi”ne gösterdikleri önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Tek Bir Proje Değil, Onlarca Hizmet Bartın İl Özel İdaresi’nden!

Bartın İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün yaptığı tek şey skorboard değil. Geçtiğimiz aylarda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte yapılan Bartın’ımızın tanıtınımında önemli rol oynayacak olan havadan ve yerden 360 derece şehir panaromaları ve bu panaromaların yayınlanması için bir veritabanı hazırlanmasında da büyük bir destek olmuştu.

Aynı şekilde Bartın’ımızda bulunan plaj, şelale, ırmak, kale, türbe vb. yerler için gelen yerli ve yabancı turistlerin yol yönlendirmesininde rahatlık sağlamak ve ulaşımı kolaylaştırmak adına fosforlu sarı zemin üzerine siyah 30-40cm yüksekliğinde ve 80cm genişliğinde tabelelar yapılarak, ilgili figürler ile birlikte km bazında mesafe bilgilerine de yer vererek şehrimize yerleştirilmesi gerçekleştirilmişti.

Kapalı Olan Yolların Açılımında da İl Özel İdaresi Emeği Var

Son günlerde şehrimizde yaşanan kar yağışları sebebiyle ulaşıma kapanan köy ve ilçe yollarının açılmasında da Bartın İl Özel İdaresi’nin emeği var. Bu yolların açılımı için yıl başı gecesi dahil çalışmalarına devam eden ÖZKARKOM ekibi, şehrimizdeki yolların kar ile kapanmasını engellemek amacıyla büyük bir çalışmaya imza attı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here