Bartın Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Hizmet Binası Açılışını Yaptı

Bartın Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Hizmet Binası Açılışını Yaptı. Bartın Hamam Sokakta yer alan eski Kültür Merkezi binasında hizmetlerini sürdürecek olan kurumun açılışını Bartın Valisi Nusret Dirim yaptı. Açılış programına Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel’in yanı sıra daire müdürleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı.

Çok Önemli Bir Müdürlük

Açılış programında Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit bir konuşma yaptı. Başyiğit konuşmasında, Doğa Koruma Milli Parkların Bölge Müdürlüğümüze bağlı Küre Dağları Milli Parklar Müdürlüğümüz daha önce Valiliğimiz binasında birkaç odadan oluşan hizmet binası vermişti. Bu hizmet binaları bölge için yetersizdi ve bu bizimi müdürlüğümüze yakışmıyordu, dedi. Milli Parklar Müdürlüğünün her birisi bizim ülkemiz ve doğamız çok önemli bir müdürlüktür. Milli parkımız kaynak değerleri ile, mağara ve şelaleli ile tabiat turizmi adına çok önemlidir ve korunması gerekmektedir. Bizim bu Milli Parkımız dünyada da çok önemli bir park olarak bilinmekte. Ülkemizde korunması gereken dokuz parktan bir tanesi. Dünya üzerinde ise korunması gereken yüz parktan bir tanesidir, dedi. Milli Park’ın aynı zamanda Pan Parks sertifikası da aldığını belirten Başyiğit, parkın geniş bir lan ile çok büyük zenginliklere sahip olduğunu söyledi. Dolayısı ile dünyada sayılı parklar arasında olan bir yerin yönetim ve hizmet biriminin de parka yakışır bir halde olması gerekiyordu, o da oldu, dedi. Konuşmasını emeği geçen herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

Bartın Valisi Nusret Dirim ise konuşmasında, yapılan bu mekânın oldukça güzel bir mekân olduğunu ve Milli Parka yakışır bir hizmet binası olduğunu, söyledi. Bu güzel mekân içerisinde onların huzur içerisinde çalışacağından son derece eminim, dedi. Küre Dağlarının bölge için çok büyük bir hazine olduğunu ve bu hazineye hep beraber sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here