Bartın Şehir Tarihi, Artık Ders Oldu!

Bartın Üniversitesi Tarih bölümünde "Bartın Şehir Tarihi" seçmeli ders olarak öğrencilere sunuldu.

"Bartın Şehir Tarihi" Bartın Üniversitesi Tarih bölümünde ders oldu.

Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin Tarih bölümünde, seçmeli olarak verilmeye başlanılan “Bartın Şehir Tarihi” dersi, öğrenciler tarafından ilgi gördü.

Bartın’ın şehir tarihi, Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Tarih bölümü içerisinde seçmeli ders olarak yönetmeliğe koyuldu. İlk defa 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde verilmeye başlanılan bu ders, öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Yenal Ünal, bu dersin öğrencilerin talebi doğrultusunda açıldığını belirti. Tarih Anabilim Dalı Başkanlığı’nın 2016 2017 eğitim öğretim yılı içerisinde bahar döneminde seçmeli ders olarak “Bartın Şehir Tarihi” dersi, öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Dersin içeriğinde ise Bartın’ın bilinen ilk sahipleri olan Gaskalar’dan günümüze kadar gelen süreçte yer alan tüm gelişmeleri toplamda 14 hafta boyunca içerecek olan “Bartın Şehir Tarihi” dersi, bu topraklarda hüküm süren, geçmiş kavimleri, uygarlıkları, Sasanileri, Arapları, Bizansları ve Türkleri, hakimiyet sürdükleri dönemler ile birlikte öğrencilere aktarılacak.

Bartın, Daha Yakından Tanınacak

Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde seçmeli ders olarak gösterilecek olan “Bartın Şehir Tarihi” dersi ile birlikte öğrencilerin, eğitim gördükleri şehri daha yakından tanıyacaklarını aktaran Ünal, Bartın tarihinin tüm ayrıntıları ile birlikte ders ile birlikte öğrencilere aktarılacağını dile getirdi. Ülkenin her yerinden eğitim, öğretim görmek için Bartın’a gelen öğrencilere Bartın’ı tarihi ile birlikte tanıtmanın ilerleyen süreçlerde; hem şehrin tarihi kimliğinin bilinmesi, hem e şehrin ilgi görmesi için önemli olduğuna dikkat çekti.

 

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here