Bartın Üniversitesi’nin Kontejyanı Arttı!

2017-2018 akademik eğitim yılı için Bartın Üniversitesi, lisans, lisansüstü ve ön lisans programlarına yaklaşık olarak 5 bin 111 yeni öğrenci alımı gerçekleştirecek.

2017-2018 akademik eğitim yılı için Bartın Üniversitesi, lisans, lisansüstü ve ön lisans programlarına yaklaşık olarak 5 bin 111 yeni öğrenci alımı gerçekleştirecek.

2017-2018 akademik yılı için Bartın Üniversitesi’nin gerçekleştireceği yeni öğrenci alımında 36 adedi ön lisans, 47 adedi lisans, 28 adedi yüksek lisans ve 5 adedi de doktora programı için olmak üzere toplamda 5 bin 11 adet öğrenci alımı yapılmış olacak. Üniversitenin bünyesinde bulunan Edebiyat, Eğitim, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen, İslami İlimler, Mühendislik ve Orman Fakültesi gibi bölümler içinde 2 bin 707 öğrenci kontenjanı ayarlandı. Ulus Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Bartın Meslek Yüksekokulu’na ait kontenjanlar ise bin 810 civarında belirlendi. Bartın Üniversitesi içerisinde yeni kurulmuş olan Ulus Meslek Yüksekokulu’na yine 2017-2018 akademik yıl için bulunan 3 farklı programa yaklaşık olarak 154 adet öğrenci kontenjanı ayarlanırken, yine Bartın Meslek Yüksek Okuluna ait olan Kurucaşile ilçesindeki 4 program için ise 208 adet yeni öğrenci kontenjanı ayarlanmış oldu.

Bartın Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü için öğrenci başvurularının 3-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildiriliyor. Bu süreç içerisinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü bir doktora programında söz konusu olan rakamın 15’i uluslararası öğrenci olmak üzere 134 adet, yüksek lisans programına 10 adet, yeni öğrenci alımı gerçekleştirecek. Fen Bilimleri Enstitüsü ise bir doktora programı için 30’u uluslararası olmak üzere toplamda 206 adet, yüksek lisans programına da 10 adet yeni öğrenci alımı gerçekleştirecek.

Bartın Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Orhan Uzun konu hakkında bir açıklamada bulunarak, söz konusu olan bu rakamlar ile beraber kalitenin de arttırılması için gayret ettiklerini ve her gün biraz daha büyümekte olan Bartın Üniversitesi’ne yeni akademik yılda yeni öğrenciler alacaklarını ifade etti. Ayrıca öğretim görevlileri ve öğrenciler arasında sağlıklı bir denge kurmaya çalıştıklarına da değinen Uzun, üniversitedeki yenilikçi, girişimci, ömrünü öğrenci yetiştirmek adına adamış olan öğretim görevlilerinin kendiler için çok önemli olduğunu da vurguladı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here