Bartın Valisine Ziyaret

Bartın Valisine Ziyaret gerçekleştirildi. Bartın İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu ve emniyet ekibi Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş yıldönümü vesilesi ile Bartın İli Valisi Nusret Dirim’i makamında ziyaret ettiler. Ziyaret ekibi, ziyaret kapsamında Vali Dirim’e çiçek takdim ettiler. İl Emniyet Müdürü ziyaret kapsamında Emniyet teşkilatının kuruluş yıldönümünde yapılacak etkinlikler ile ilgilide bilgi verdi.

Polis Teşkilatı ne zaman kurulmuştu?

Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştu. Polis nizamnamesi olarak Osmanlı tebaasında ve dış basına duyurulmuştu. Bu teşkilat kurulduğu günden bu yana il, ilçe ve kasabalarda halkın can ve mal güvenliğini sağlamakta. Günümüzde de ülke savunmasında ve vatandaşın can, mal güvenliğinin sağlanmasında oldukça önemli polislerimiz ve emniyet teşkilatımız. İşte bu teşkilatın temellerinin atıldığı tarih Osmanlı Tanzimat Dönemi’ne denk gelen 10 Nisan 1845 yılı. O günden bugüne gelişerek devam etti ve bugünde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada devlete yardımcı olan en önemli kurumlardan birisi.

Vali Dirim, başarılı çalışmalarından dolayı tüm personele teşekkür ediyorum, dedi

Bu kutlama kapsamında Vali Dirim, Polis teşkilatımıza halkımızın başta mal ve can güvenliğini sağladığı için, güven ortamını sağlayarak toplumda bir huzur ve sükutun oluşmasını sağladıkları için, suç işleyenlerin yakalanıp adalete teslim edilmesi konusunda ve suç işlenmesinin önlenmesi konusunda çok büyük bir çaba sarf eden Emniyet Teşkilatına çok teşekkür ediyorum, dedi. Konuşmasının devamında Emniyet Teşkilatı’nın ülkenin huzur, güvenlik ve sükutun sağlanması konusunda; halkın mal ve can güvenliğinin sağlanması konusunda çok önemli bir kuruluş olan teşkilatımızın temeli 10 Nisan 1845’e dayanmakta. Bizler bu kuruluş olduğu için toplumda adalet ve huzuru sağlamaktayız. Onların emeklerinin karşılığını ödemek elbette ki çok. Ben huzurunuzda onlara bu önemli gün vesilesi ile bir kere daha teşekkür ediyorum, dedi.

 

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here