Bartın’a Kar Sürprizi

Bartın’a Kar Sürprizi herkesi şaşırttı. Nisan ayında olmamıza rağmen ülkemizin birçok bölgesi ve ili adeta kış ayını yaşamakta. Nisan ayını neredeyse yarıladık gibi ama yağmur ve kar hala bizi terk etmiş değil. Kar yağışı ve yağmur vatandaşları sevindirse de bazı yerlerde meydana aşırı yağış vatandaşları oldukça şaşırttı. Geçen yıl Mayıs ayında Bolu iline yağan kar Boluları oldukça şaşırtmıştı. Bu yılda hava tahminleri bizleri şaşırtacağa benzetiyor. Bartın’a kar yağdı. Hem de çok kar yağdı. Evet, yanlış duymadınız, Bartın’a yağan kar vatandaşları oldukça şaşırttı.

Batın’a Kar Nisan Ayında da Yağdı

Nisan ayında Bartın’a yağan kar herkesi şaşırttı. Bartın’ın Kumluca Beldesi’ne bağlı Zafer Köyü, Üçsaray Mevkiinde günün sabah saatlerinde başlayan yağmur yağışı gün içerisine doğru niyeti bozdu. Günün ilerleyen saatlerinde yağmur yağışının yerini kar yağışı aldı. Gece ise sağanak yağış ve dolu yağışının ardından sabah tekrar kar yağışı başladı. Vatandaşları oldukça şaşkına çeviren yağış Bartın’ı beyaza boyadı. Yağmur, dolu ve kar üçü bir arada olunca vatandaşlar hayretle karşıladılar.

Yüksek Bölgelerde Kar Etkili Oldu

Bartın’ı teslim alan yağmur gün içerisinde kar yağışı ile devam ederken sonrasında dolun yağışı oldu. Gece aşırı şekilde yağmur ve dolu yağışının ardından bölgede sabah saatlerine doğru kar yağışı etkili oldu. Özellikle bölgenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı 10 cm kalınlığını buldu. Nisan ayında gerçekleşen bu kar yağışı vatandaşları oldukça şaşırttı. Bundan birkaç gün önce bahar gelmiş, her taraf yeşillenmiş, ağaçlar çiçek açmıştı. Sanki bir anda zorlu kış geri gelmiş gibi, yağmur, dolu ardından kar yağışı geldi. Yağan kar, çiçek açmış ağaçları ve bahara hoş geldin diyerek yeşillenmiş alanları bir masal gibi beyaza boyadı. Yurdun bazı bölgelerinde de aynı durum yaşandı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here