Bartın’da 8. Tarım Ve İnsan Fotoğraf Yarışması Sergisi Düzenlendi

Bu yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 8.cisi düzenlenen “Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması” sergisi geçtiğimiz günlerde Bartın’da açıldı.

Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın İl Jandarma Komutanı ve kurum müdürlerinin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen sergide, konuşmayı Bartın Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürü Abdulsettar Bayram yaptı. Bayram yaptığı konuşmada, yarışmanın amacından bahsederek toprağın ve tarımın öneminin büyük olduğuna sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi gerektiğine değindi.

Abdulsettar Bayram aynı zamanda konuşmasında yarışmada 6 kategori olduğunu ve bu kategorilerin genel, çiftçi, öğrenci, bakanlık çalışanları, özel bir banka çalışanları ve tematik olduğunu belirterek konuşmasına şu şekilde devam etti :

“Tematik kategori, geçen yıl Türkiye’de ilk defa düzenlenen EXPO 2016 Antalya’nın da teması olan ‘Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya-Çiçek ve Çocuk’ olarak belirlendi. 50 bin lira tutarında ödülü bulunan yarışmaya bu yıl 529 katılımcı, 2 bin 317 eserle katıldı. 18 eser ödül, 120 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Bu yıl Bartınlı hemşehrimiz olan Sezai Özaltın ‘Çiçek ve Çocuk’ Tema Kategorisinde ödül almıştır. Sergi bir hafta boyunca İl Müdürlüğümüzde ziyarete açık olacaktır. Sergimize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim…”

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here