Bartın’da Gençlerden Evet Yürüyüşü

AW034766

Bartın’da Gençlerden Evet Yürüyüşü. Referanduma sayılı günler kala her iki tarafta çalışmalarını özenle yürütmekte. Her iki cepheye de farklı kesimlerden destek gelmekte. Evet cephesine Bartınlı gençlerden destek. Bartın’da Türküye Gençlik Vakfı, Türkiye İçin Evet yürüyüşü gerçekleştirdi. Oldukça kalabalık bir yürüyüş oldu.

Gençlerden Evet Yürüyüşü

Bartın’ın Kemer Köprü Mevkiinden başlayan yürüyüş cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması yapılarak sonlandırıldı. Açıklamayı TÜGVA Yüksek Öğrenim koordinatörü Ebubekir Küçük yaptı. Küçük açıklamasında, milletimizin kaderini tayin edeceği sayılı günlere çok az kaldı. Bizler 16 Nisan’da içteki ve dıştaki düşmanlarımıza ülkemize, milletimize ve vatanımıza sahip çıktığımızı bir kere daha göstereceğiz. Bunun için burada toplanan gençlere sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum, dedi. Konuşmasında Necip Fazıl’ın yıllar önce bu soruya cevap verdiğini hatırlatan Küçük, “Nurun etrafında mıyız, yoksa kirin mi” sözlerini hatırlatarak konuşmasına devam etti. 15 Temmuz’da dış güçler ile iş birliği yaprak canımıza, malımıza, vatanımıza kast eden alçaklara sandıktan da cevap vereceğiz, dedi. FETÖ ve PKK’nın Hayır sloganında birleştiğini ancak sandıktan evet çıkınca bu emellerinin gerçekleşmeyeceğini belirtti. Konuşmasına neden evet denilmesi gerektiğini açıklayarak devam eden Küçük, çift başlılığa karşı olduklarını dile getirdi. Bizler ülkemizi başbakanını asan, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri asan ve onlara zulüm eden, askerlerimize saldıran ve onları şehit eden vatan hainlerine bırakmayacağız, işte bu yüzden evet diyeceğiz, dedi.

Koalisyon Bu Ülkeyi Bitirdi

Küçük konuşmasında, ülkemizdeki çift başlı yönetimden dolayı koalisyonlar, krizler olmuştur. Sonucunda ülkemiz kalkınamamıştır, çok çekmiştir. Bürokrasiden dolayı hizmetler aksamış hep bir engel olmuştur. Bizler her türlü gerici olan, ülkemizin önünde duran zihniyetlere karşı savaşmaya hazırız. Bu yüzden ülkemizin kalkınması, güçlü bir ekonomiye sahip olması, eski dönemdeki sıkıntıları yaşamaması için Evet diyeceğiz, dedi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here