Bartın’da Önemli Toplantı

Bartın’da Önemli Toplantı. Her ay yapılan muhtarlar toplantısına bu ay Bartın’ın on dört köyünden muhtar gelerek görüşmeler yapıldı. Toplantı Bartın Valisi olan Nusret Dirim’in başkanlığında yapıldı.

Toplantıdan Notlar

Bartın Valiliği’nin Çeşm-i Cihan isimli toplantı salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Murat Karasu, İl Mahalli İdareler Müdürü Ali Taşçı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış ve Bartın’ın Devlet Su İşleri 233. Şube Müdür Vekili Ebru Akar da katıldılar. Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın köy muhtarlarının soru ve taleplerini dinleyerek gerçekleştirdi. Bu isteklere yönelik gerekli talimatlar ilgili Kurum Müdürlerine verildi. Bartın merkezine bağlı belediye mücavir alan sınırları içerisinde bulunan 14 köy muhtarının katılımı ile yapılan toplantının verimli geçtiği ve muhtarlara verilen önemden muhtarlarında son derece memnun olduğu yönünde görüşler belirtildi. Mart ayında daha fazla köy muhtarının toplantıya katılmış olması da dikkatlerden kaçmadı. Geçtiğimiz ay yapılan Bartın muhtarlar toplantısına merkeze bağlı olan on yedi köyden gelen muhtarlarla gerçekleşmişti.

Bartın Valisi Nusret Dirim daha önce yaptığı toplantılarda son zamanlarda muhtarların öneminin toplumda ciddi şekilde hissedildiğini ve muhtarlığın daha kurumsal bir yapıya dönmesinden bahsetmişti. Yıllardır ülke idari yapısına hizmet vererek katkı sağlayan muhtarlıkların ve muhtarların hem ekonomik hem de sosyal durumlarının zaman içinde daha da düzeleceğini belirtmişti. Ayrıca halkın nabzını en yakında tutan muhtarlıkların önemi üzerinde duran Vali Nusret Dirim, bu görüşleri belirttikten sonra her ay muhtar toplantılarına başlamıştı.

Toplantıya katılın on dört köy muhtarı karşılaştıkları sorunları Vali Nusret Dirim’e bildirdiler. İlgi ve alaka ile muhtarları dinleyen Vali Dirim toplantıda bulunan diğer yetkililere anında talimatlar vererek, sorunların hızlı çözümleri konusunda adımlar attı. Bir sonraki toplantı da daha fazla katılım olması bekleniyor.

 

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here