Bartınlı Genç Yazardan İkinci Kitap Geliyor!

İlk kitabı “Müsvedde” ile okuyucularının beğenisini kazanan Bartınlı yazar Barış Berberoğlu, “Kırlangıcın Tüyleri” isimli ikinci kitabının duyurusunu yaptı.

İlk kitabı “Müsvedde” ile geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan Berberoğlu, ikinci kitabı olan “Kırlangıcın Tüyleri” isimli kitabının duyurusunu kişisel facebook hesabı üzerinden yaptı.

“Anlatacağı şeyleri olan bir sinema filmi gibi geliyor bana bu hikaye.” cümleleri ile kitabını tanıtan Berberoğlu, Bartın Anadolu Lisesi’nden mezun. İstanbul’da hukuk eğitimi alan ve mesleğine devam eden Berberoğlu, ikinci kitabı olan “Kırlangıcın Tüyleri”ni tanıtırken “Elimden bıraktığım çok zaman oldu, kapağını gördüğünüz hikâyeyi. Her seferinde yeniden başladım. İçimde tuhaf bir sadakatsizliğin yanı sıra, ilginç bir bağlılık vardı ona karşı. Neden ya da nasıl, bilmiyorum… Çok uzun zaman geçti, ilk cümlesini kurduğum günden bu yana. Çok şey değişti… Ama bitirdiğimde mutlu hissetmiştim kendimi. Anlatacağı şeyleri olan bir sinema filmi gibi geliyor bana bu hikaye. Umarım, okurken arka planda sahneleriniz olur sizin de ve sinemanın büyüsüne kapılırcasına okursunuz bir solukta. Kitabı elime aldığımda, yani siz de okumaya başladığınızda; biraz daha ait hissedeceğim kendimi bu dünyaya. Verdiğim en büyük emek, sizin gözlerinizden geçecek. Hayal dünyanızı harekete geçirme ihtimalini düşünmek bile, beni mutlu etmeye yetiyor.” cümlelerine yer verdi.

“Kırlangıcın Tüyleri, bambaşka şeyler vaat etmiyor ruhunuza. Siz koltuğunuzda uzanmış onu okurken, yaşadıklarınızın farklı açıları olabileceğini düşündürecek sadece. Yalnızlığınız, sorgu odasına çağrılacak bir nevi. Acı bir rahatlama hissiyle, sayfaları çevirirken bulacaksınız kendinizi. Çünkü bu hikâye, yalnız olmadığını bilmek isteyenlerin hikâyesi…” cümleleri ile kitabını tanıtan Berberoğlu’nun bu kitabı Mavi’nin Not Defteri Yayınevi etiketiyle çok yakında kitapçılardaki yerini alacak.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here