Bartınlı İş Adamının Oğlak Sevgisi

Bartınlı İş Adamının Oğlak Sevgisi herkesi şaşırtıyor. Bartınspor Kulüp başkanı ve aynı zamanda Bartın’ın zengin iş adamlarından olan Mehmet Bulut, Fıstık adını verdiği oğlak ile olan dostluğu görenleri şaşırtıyor. 25 yıldır ticaretin içinde olan Bulut aslen Trabzonlu. Bulut her zaman yanında gezdirdiği ve annem ismini verdiği 1 aylık oğlağı ile aynı evde yaşıyor. Fıstık ile olan dostluğunu hayatının her yerine taşıyan Bulut, evden iş yerine kadar, hatta sosyal hayatında dahi fıstık ile birlikte.

3 Çocuğu Daha Bulunuyor

Aynı zamanda da 3 çocuğu bulunan Bulut, “Hayvan sevgisinin çocukluğundan bu ya içinde ukde kaldığını” belirtti. Bulut konuşmasının devamında, “28 gün önce tanıştık, dördüncü çocuğum gibi oldu. Hayvanlara olan sevgimi onunla gideriyorum” dedi. Bulut, “Sabah Fıstık ile beraber araba ile işe gidiyoruz. Biraz gezintiden sonra kafeye gidiyoruz. Sonra mamasını yiyor. Fıstık çevrede ilgi odağı haline geldi. Çok seviliyor. Yaşadığı müddetçe ona bakacağım” dedi.

Bulut konuşmasının devamında şunları söyledi. “Fıstık, annesiz bir oğlak, ancak gösterilen ilgi ve sevgi sayesinde annesini aramıyor, hatta çok anneli yaşıyor”. Bulut ayrıca, oğlak bakmanın diğer hayvanlara göre daha ağır olduğunu belirterek; “Bakımı hiç kolay değil. Bana çok bağlı olması nedeni ile peşimi hiç bırakmıyor. Çarşıya bile giderken birlikte çıkıyoruz.” Bulut daha sonra, inşaat işinde oyduğunu belirterek, “Ofisime ve inşaata benimle geliyor. Çalışanlarda ona alıştı ve ona çok iyi bakıyorlar. Fıstık hiçbir zaman yalnızlık yaşamıyor. Annesizliği ona unutturuyoruz” dedi.

Bulut son olarak, “Aslında hem özel, hem iş hayatında kolayı sevmeyen biriyim. Keçilerde tabiatı itibarı ile azimli ve inatçı hayvanlar. Ben iş hayatımdaki başarımı, hassasiyete, inada ve disipline bağlıyorum. Kolay olanı sevmem. Fıstık’ta huy itibarı ile benimle aynı olduğu için kendimle özdeşleştirdim. Zor olsa da ona bakmayı istedim” dedi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here