Bu Yaz Kumsallarda Yine Onları Göreceğiz

Rusya’da, erken rezervasyon tatil satışlarının yüzde 50’sinin Türkiye’ye ait bulunduğu bildirilmesiyle Türkiye’deki tatil paketleri yoğun bir talep görmeye başladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından oluşturulan bildirimde, ülkedeki tur operatörleri ve acentelerin değerlendirmelerine göre, erken rezervasyon satışlarının yüzde 50’sinin Türkiye’ye yapıldığı belirtildi.

Türkiye’ye yönelik erken rezervasyonların, geçen senenin eylül ayında başladığının kaydedildiği bildirimde, “Rus turistler, Türkiye’yi özledi. Vatandaşlar erken rezervasyonla sağlanan indirimlerden de faydalanmak istiyor.” değerlendirmesine yer verildi. Açıklamada, Rus rublesinin son dönemde değer kazanması ve Türkiye’deki otellerin mühim indirimler yapması sayesinde, Türkiye’nin erken rezervasyonda Rusların ilk tatil alternatifi bulunduğu kaydedildi.

Türkiye’de tatile yönelik talebin, 2015’e göre iki kat arttığının belirtildiği bildirimde, Yunanistan, Bulgaristan, İspanya ve Rusya’nın diğer şehirlerinin, tatil talebinin diğer yüzde 50’sini oluşturduğu ifade edildi.

Ruslar amacıyla Türkiye’deki en gözde tatil destinasyonlarının tekrar Alanya, Side ve Kemer bulunduğu belirtilirken, bu bölgelerdeki birtakım otellerde indirimlerin yüzde 50’ye kadar yükseldiğine işaret edildi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here