Burcu Duran’ın Trafik Kazası Sonucu Can Verdiği Yere Anıtı Dikildi

Ailesi Burcu'nun 24’üncü yaş gününde olay mahalline fotoğrafının bulunduğu bir anıt dikti.

Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2’inci sınıf öğrenci Burcu Duran, geçtiğimiz mart ayında Bartın’da, kendisine otomobil çarpması sonucu vefat etti. Ailesi 24’üncü yaş gününde olay mahalline fotoğrafının bulunduğu bir anıt dikti.

Olay, Bartın’ın Gölbucağı Mahallesi mevkisinde, 5 Nolu Çevre Yolu’nda meydana gelmişti. Burcu Duran o esnada kaldırımda yürürken, 21 yaşındaki Uğur Kalaycı’nın kullandığı otomobil kontrolden çıkarak kendisine çarptı. Burcu, kaldırıldığı Bartın Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen tutunamayıp yaşamını yitirdi. Otomobil sürücüsü Uğur Kalaycı, kazanın ardından ‘taksirle adam öldürme’ suçundan tutuklanarak nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemede ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Burcu’nun annesi Gölbucağı Mahallesi Muhtarı Şermin Duran ve babası Nurettin Duran, kızları için 24 yaşına bastığı günde bir anma programı düzenledi. Programın açılışı, ailesi tarafından yaptırılan ve üzerinde Burcu’nun fotoğrafı ile ‘Benim de hayallerim vardı’ yazılı anıtı, elim kazanın meydana geldiği olay mahallinde ki kaldırıma dikilerek yapıldı. Ailesi, arkadaşları ve yakınlarının katılımıyla gerçekleştirilen açılışta, arkadaşları tarafından anıtın önüne karanfiller bırakıldı. Program boyunca gözyaşlarını tutamayan anne Şermin Duran, kazanın meydana geldiği  yerde keskin viraj olduğunu söyleyerek yetkililerden çözüm bulunmasını istedi. Daha fazla can kaybı olmaması için, başka annelerinde gözyaşının akmaması için yardım çağrısında bulundu.

Tören, Burcu Duran için Kuan’anı Kerim tilaveti ve duaların ardından son buldu.

Bartın Yaşam ailesi olarak biz de tekrar, Burcu Duran’a Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise baş sağlığı diliyoruz.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here