EDAŞ Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

EDAŞ Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor. Başkent Elektrik Dağıtım AŞ’nin (EDAŞ), kendi hizmet bölgesinde sunmak istediği sürdürülebilir ve kesintisiz enerji hizmeti için mart ayında tüm elektrik şebekelerinde yenileme ve geliştirme çalışmalarının yapıldığı açıklandı.

Başkent EDAŞ’tan yapılan resmi açıklamaya göre; özellikle mart ayında Zonguldak’ta bin 248 armatür ile 257 kilometrelik alçak gerilim ve yüksek gerilim hattının genel bakımının yapıldığı açıklandı. Zonguldak ili genelinde 612 pano ile 501 trafonun elden geçirildiği belirtiliyor.

Kırıkkale’de bin 561 aydınlatma armatürü başta olmak üzere 1 trafo ve 87 dağıtım merkezinin düzenli bakımı yapılırken bazı ilçelerede 210 adet direk monte edildiği açıklandı. Bartın’da bin 21 aydınlatma armatürü ile 21 kilometrelik elektrik şebeke hattının genel bakımı yapıldı. Bartın genelindeki 37 trafo ile 24 dağıtım merkezini genel bakım için elden geçirildi. Çankırı’da da devam eden genel bakım ve güçlendirme çalışmaları kapsamında 174 aydınlatma armatürü ile 5 elektrik panosu, 5 trafo ve 18 dağıtım merkezinin tüm bakımları yapıldı. Kastamonu ili genelindeki mart ayı elektrik şebekesi çalışmaları kapsamında 350 aydınlatma armatürünün tümünün bakım ve onarımı yapılırken 310 pano, 280 trafo ve 2 dağıtım merkezinin de tüm bakım ve onarımları tamamlandı.

Karabük’teki mart ayı çalışmalar kapsamında 506 aydınlatma armatürü ile 186 metrelik alçak gerilim hattı tekrar bakım yapılarak eksiklikleri giderildi. Kent genelindeki 120 pano, 120 trafo ve 164 dağıtım merkezinin bakımları ise tamamlandı.

En Kapsamlı Bakım Çalışması Başkentte Yapıldı

Başkent Ankara’da da mart ayı genelinde 7 bin 778 aydınlatma armatürünün genel bakımı ve kontrolü yapılırken kent genelindeki 231 pano ve 70 dağıtım merkezi tekrar gerekli kontrollerle elden geçirildi. Kent genelindeki 422 kilometrelik elektrik hattı ve 485 trafonun da bakımları yapıldığı açıklandı. EDAŞ tarafından yapılan elektrik hatları bakım ve geliştirilmesi çalışmalarının referandum seçimleri öncesinde yapılması ve tamamlanmasının oluşabilecek kesinti ve arızaların önüne geçmek için önemli olduğu kaydediliyor.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here