Emekli Promosyon Fiyatları Ne Kadar Artacak?

Emekli vatandaşların günlerdir beklediği promosyonlar fiyatları sonunda açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım basına yaptığı yazılı açıklamada promosyon fiyatların 300 Türk Lirası ile 450 Türk Lirası arasında değişiklik gösterileceği bildirildi. Peki kime, ne kadar fiyat artırımı uygulanacak, promosyonlar ne zaman yatacak? Ayrıntılar haberimizde...

Emekli Promosyon Fiyatları Ne Kadar Artacak?

Vatandaşların günlerdir beklediği emekli promosyon fiyatları sonunda açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım basına yaptığı yazılı açıklamada promosyon fiyatların 300 Türk Lirası ile 450 Türk Lirası arasında değişiklik gösterileceği bildirildi. Peki kime, ne kadar fiyat artırımı uygulanacak, promosyonlar ne zaman yatacak? Ayrıntılar haberimizde…

Vatandaşların günlerdir beklediği emekli promosyon fiyatları sonunda açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım’ın basına yaptığı yazılı açıklamada promosyon fiyatların 300 Türk Lirası ile 450 Türk Lirası arasında değişiklik gösterileceği bildirildi. 1000 Türk Lirasının altında emekli maaşı alan vatandaşlara 300 Türk Lirası, 1000 ile 2000 Türk Lirası arasında maaş alan vatandaşlara 375 Türk Lirası, 2000 Türk Lirası maaş alan vatandaşlara ise 450 Türk Lirası promosyon ödemesi yapılacağı bildirildi.

Ödemeler Ne Zaman Başlayacak?

Yeni yılda emeklilere yapılacak olan promosyonlar hesaplara 2017 yılının ilk iki ayı içinde yatacağı bildirildi. Toplamda yapılacak olan ödenek miktarının 5 milyar Türk Lirası’nı bulunacağı belirtiliyor.

Banka hesabınıza yatan promosyonları kullandığınız zaman, yani kartla herhangi bir alış veriş içerisinde bulunduğunuz zaman, promosyon ücretini aldığınız bankadan maaş hesap 3 senelik zaman zarfında başka bir bankaya taşıyamayacaklar. Böylelikle de banka sektörü, emekli maaşları üzerinden yapacakları işlemleri bu 3 yıllık zaman zarfında kendi bankalarından gerçekleşmesini sağlayacaklar.

Emekli Vatandaşlar Hayal Kırıklığına Uğradılar

Emeklilere banka promosyonu çalışmaları 2 sene önce başlamıştı. Bu çalışmaların sonucunda vatandaşların beklentileri karşılanamadı. Beklenen ücretler yapılan açıklamaların biraz daha üstündeydi. Hesaplara yatacak promosyon ödenekleri ise beklenilenin sadece 3’te biri değerinde bir meblağ. 3 yıllık yatan ücret miktarları 1 yıllık bazında beklenirken vatandaşlar hayal kırıklığına uğradı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here