Erdoğan, Bartın Üniversitesine Yeni Rektör Atadı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bartın Üniversitesi ile beraber Bayburt Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesine Rektör atamasını gerçekleştirdiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bartın Üniversitesi ile beraber Bayburt Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesine Rektör atamasını gerçekleştirdiği bildirildi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı maddeleri gereğince Yükseköğretim kurulunun (YÖK) önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Orhan Uzun’u Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Selçuk Çoşkun’u Bayburt Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı ise Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğüne atamasını gerçekleştirdi.

Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne Atanan Prof. Dr. Orhan Uzun Kısaca Kimdir?

Daha önce Bülent Ecevit Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Orhan Uzun, 18 Ekim 1965 tarinde dünyaya geldi. Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne ataması gerçekleştirilen Uzun, Doktorasını Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalı Gazi Üniversitesinde 1998 yılında yaptı. Yüksek Lisansını 1993 yılında yine aynı üniversite yapıp, Lisansını ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Eğitimi Fizik Eğitimi Öğretmenliği dalında, 1990 yılında tamamladı.

Bartın Üniversitesinin yeni Rektörü olan Prof. Dr. Orhan Uzun, 92 – 93 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde görev aldı. Yine aynı göreve 93-98 yılları arasında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde devam etti. 97 yılının yaz döneminde Misafir Araştırmacı olarak Sheffield University, Material Science Department’de bulundu. 1999  – 2005 yılları arasında ise Gaziosmanpaşa üniversitesi Fen edebiyat Fakültesinde Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yaptı. Aynı üniversitede 2005 – 2010 yılları arasında Doç. Dr. ünvanıyla görevine devam eden Orhan Uzun, daha sonrasında Prof. Dr. Ünvanıyla önce Gaziosmanpaşa Üniversitesinde, ardından da Bülent Ecevit Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Orhan Uzun’a Bartın Yaşam olarak yeni görevinde başarılar dileriz.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here