Gripten Nasıl Korunulur?

Yaklaşan kış ayları ile birlikte içinizi kemiren bir korku içindesiniz. İşinizden alıkoyacak ve yatağa düşürecek olan gripten nasıl korunabilirim diye düşünüyorsunuz. Peki, gripten korunmak mümkün mü? Gelin o halde bunun mümkün olduğuna tanık olalım. Gripten korunmanın birçok yolu mevcuttur. Burada önemli olan bunları tam anlamıyla uygulamak ve vücudumuzun dilinden anlamaktır. Şimdi sayılacak maddelerin harfiyen yapılması halinde gripten kurtulmak mümkün olacaktır. Şimdi o maddeleri sıralayalım.

-Bol sıvı içeren yiyecek, içecek tüketilmeli bunların dışında saf suyu bol içilmelidir.

-Eğer ki çay tiryakisi iseniz çaya biraz ara vererek bunun yerine ıhlamur, böğürtlen çayı tüketmek sizi gribe karşı daha koruyucu olacaktır.

-Ve tabii ki halkımızın büyük bir kısmının da bildiği üzere klasik diye tabir edilebilecek bir yol; portakal ve limon suyunun ve kendisinin bol miktarda tüketilmesi halinde içerdiği c vitamini sayesinde hem direnç artırmakta hem de gripten ciddi anlamda korumaktadır.

-Bunların dışında yapılan yemeklerde nane, kekik, kimyon gibi baharat türünü biraz daha fazla kullanıldığı takdirde ve gripten bu şekilde de korunmak mümkün.

-Özellikle toplu taşıma araçlarından faydalanılıyorsa ellerin sık sık yıkanması ve temiz tutulması gereklidir. Aksi halde mikropların vücudunuza yayılması kolaylaşmış olacaktır. Bunun nedeni grip hastalığının en çok elle bulaşmasıdır.

-Kış ayında olunduğundan odalar normal sıcaklıktan fazla olarak ısıtılıyor olması muhtemeldir. Bu da yanlıştır. Oda sıcaklığında fazla sıcaktan kaçınılmalı ve odaların her gün havalandırılması yapılmalıdır.

-Tüm bunların dışında her gün bir kâse yoğurt yemek sağlık açısından vücudun direncini artıracağından faydalı bulunmaktadır

Tüm bu sayılanların aksatmadan doğru şekilde yapılması grip hastalığına karşı ciddi anlamda bir önlem oluşturmaktadır ve işlerinde veya başka şekilde aksaklıkları istemeyip hastalanmaktan çekinen insanların başvurması gereken, kesin sonuç veren önlemlerdir.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here