Hentbol Lisansı Nasıl Çıkartılır?

Lisans sporcuların müsabakalara katılması için federasyon tarafından verilen tasdikli belgedir. Her ne kadar profesyonel bir sporcu olmasak da sporla biraz olsun ilgileniyorsanız lisans mevzu mutlaka karşınıza çıkacaktır.

Hentbol Lisansı Almak İçin Gerekli Şartlar

Hentbol lisansı alan bir sporcu uluslararası ya da ülke çapında yapılan tüm müsabakalara katılma hakkını elde etmiş olmaktadır. Ülkemizde hentbol lisansı almanın belli kuralları bulunmaktadır. Bunlardan ilki sağlık raporudur. Fakat bu sağlık raporunu standart sağlık raporundan ayıran farklar bulunmaktadır. Lisans için alınacak sağlık raporu belgesini götürerek aile sağlık merkezlerine dahi imzalatmanız sağlık raporu belgesi için yeterlidir. Bundan sonraki adım yani hentbol lisans için atılacak son adım da tescil bürosuna giderek işlemleri tamamlamaktır. Bunun için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.

Hentbol Lisans Ücretleri

Hentbol lisansı almak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. 2 adet fotoğraf, Atletizm Federasyonundan indirilmiş ve doldurulmuş tescil fişi ve sağlık raporu lisans almak için yeterli belgelerdir. Tüm belgeler ile yaptığınız başvuru yaklaşık 5 ya da 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here