Kaş Şekillendirirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Kaş yapısı bir insan yüzünün tamamlayıcı olarak bilinen bir ögedir. Bu kaş yapısı her insanda farklılık göstermektedir. Örneğin bazı insanlarda kalın kaşlar daha iyi dururken bazı insanlarda ince kaş daha güzel bir görünüm sunacaktır. Kadın kaşları genelde daha zarif bir yapıda olmaktadır. Erkekler de kaşlarda ara sıra şekillendirme yapsalar da kadınlar kadar ince ayrıntılarına inmiyorlar.

Kaşları dökülen ya da çok cansız olan hanımlar bu konuda bir takım kozmetik ürünlerinden yararlanarak kaşlarını daha belirgin bir hale getirebiliyorlar. Belirgin ve sık yapıda olan kaşlar son zamanlarda moda kaşlar arasında bulunduğu için hanımlar göz kalemi gibi ürünlerle biraz daha belirgin şekle sokabilme şansına sahipler.

Kaşlara Şekil Verme

Bazı hanımlar kaşlarının sıklığından şikayet etmektedirler. Bu bazen güzel olsa da bazen can sıkıcı olabilir. Yüzünüz küçükse kaşlarınızı biraz inceltmenizde yarar olacaktır. Kaşlarınızı şekillendirirken yüz şeklinize uygun bir şekil vermeye özen gösterin. Gözleriniz aşırı iriyse ve renkli ise kalın kaşlar son derece cazip duracaktır.

Kaç Çizgisinden Çıkmamaya Özen Gösterin

Kaşlarını bazı bayanlar kolaylık olması açısından yarıya kadar aldırmaktadır. Aslında bu her zaman pratik bir uygulama olmamaktadır. Çünkü bazen acilen evden çıkmanız gerektiğinde kaşlarınızın geri kalanını boyamaya vakit bulamayabiliyorsunuz. Kaşları az olan hanımlar kaşlarına şekil verirken mutlaka kaş çizgisinden çıkmamaya özen göstermeliler. Kaş çizgisi dediğimiz olay ise kaşların normal olarak şeklini izleyen çizgidir. Boyama işlemini

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here