KOSGEB Bartın Müdürlüğü, Mutlu Haberi Verdi

“Birlikte üretiyoruz Türkiye!” sloganıyla hizmet veren KOSGEB’in Bartın Müdürlüğü, girişimciler için önemli bir yere sahip olan mutlu haberi verdi.

KOSGEB’in veri tabanına kayıtlı olan üyelere 50.000 Türk Lirası “İşletme Sermayesi Kredi Faizi Desteği” vereceğini duyuran Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, ilk 12 ay ödemesiz, devamında 3’er aylık periyotlar ile 24 ayda geri ödeme planı ile girişimcilerin yüzünü güldürmeye hazırlanıyor.

Geçen hafta, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun aldığı kararlar sonrasında, KOBİ’lere faizi Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından karşılanacak 50.000 Türk Lirası değerindeki kredinin yolu açıldı. Bu kredi ilk 12 ayı herhangi bir ödeme olmaksızın, devamındaki 24 ayda 3’er aylık periyotlar ile 8 eşit taksitte ödenecek.

Faizi KOSGEB tarafından ödenecek olan bu krediden faydalanmak isteyen işletme sahiplerinin KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıtlı olan üyeler, beyannamelerini güncelleyerek, başvurularını tamamlayabilir.

Veri tabanına kayıt olmak için ise,2015 kobi beyannamelerinin güncel olması yeterlidir.

Ek bilgi olarak aynı azmanda KOSGEB Türkiye geneli belirli şehirlerde girişimcilik alanında eğitimler vermektedir. eğitimler, yılın belirli zamanlarında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen yerlerde gerçekleştiriliyor. İşletme sahipleri bu eğitimleri aldıktan sonra “Girişimci Sertifikası” temin ediyorlar. Bir iş planı hazırlayan girişimciler, sertifikaları ile birlikte KOSGEB’e müracaat ederek veri tabanına kayıt için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrelerini temin edebiliyorlar.

Bartın Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilen sertifika ve iş planı sonrasında, girişimciler hazırladıkları iş planı için mülakata davet ediliyor. Mülakatı başarı ile tamamlayan girişimciler, KOSGEB’in diğer hibe ve kredi programlarından faydalanabiliyorlar.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here