Kozcağız’a Meslek Lisesi Sözü

Kozcağız’a Meslek Lisesi Sözü geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ’un yaptığı açıklamalarda Bartın’ın Kozcağız ilçesinde Kozcağız Mesleki ve Tekin Anadolu Lisesi yapılması için Milli Eğitim Bakanlığının 2017 yılındaki bütçesinde yer aldığı, yapılacak okullar listesine alındığını, Kozcağız’lılara müjde olarak verildi. Kozcağız’ın uzun süredir böyle bir okula ihtiyaç duyduğu biliniyor.

Okulun Özellikleri Nasıl Olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, yapılacka olan okulun arsasının hazır olduğunu, okulun 16 derslik olacağını ve 2 atölyeden oluşacağını, atölyelerin de okul inşaatı ile birlikte başlanacağının ve önümüzdeki kısa bir sürelik zaman diliminde okulun proje ihalesinin yapılacağını sonrasında ise inşaat ihalesine girileceğini ve ihalelerin neticelenmesi ile birlikte kaz ve küreğin vurulacağı müjdesini verdi.

“Kozcağız’lı Gençlerin Artık Meslek Liseleri Olacak”

Kozcağız’dan birçok gencin Bartın merkezde yer alan meslek liselerine gittiğini ve bu durumun hem öğrenciler için hem de aileler için zor bir durum olduğunu belirten Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, yakın zamanda bu sorunların sona ereceğinin sözünü verdi. Yasal prosedürler gereği önemli aşamalara gelindiği yakın bir zamanda yoğun bir çalışma ile okul inşaatına başlanacağını söyledi. Okul ile ilgili projenin hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığına sunulduğunu Millet Eğitim Bakanlığı’nın da Kozcağız’a yapılacak okul projesi için olumlu görüş bildirdiğini, okul yapımı konusunda Milli Eğitim Bakanlığının onayının alınması ile birlikte diğer gerekli işlemlere başlandığı ve yakın zamanda kolların sıvanacağını söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ Kozcağız’a yapılması planlanan okul inşaatının neticelenmesi ile birlikte Kozcağız’dan Bartın’a okumaya giden Meslek Lisesi öğrencilerinin yaşadıkları erken kalkma ve yol yorgunluğu sorunları geride kalacağını, ailelerin de aynı zamanda çocukları için ödemiş oldukları yol masrafı derdinden kurtulacaklarını açıkladı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here