Kredi Çekmek İçin Sigortalı İşte Çalışmak Şart Mı?

Bir çok vatandaş, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekme yöntemini tercih etmektedir. Mevcut bir işi olmayan ya da sigortalı çalışmayan insanlar için ise kredi şartları büyük bir merak konusu olmaktadır. İşte kredi çekimine dair tüm detaylar!

Kredi çekmek için takdir edersiniz ki belirli bir gelirinizin olması gerekir. Sigortalı iş aslında demek istediğimiz belirli bir tarihte ödenen maaşınız olmasıdır. Bu hem sizin için önemli hem de size kredi verecek olan banka için önemlidir. Neden derseniz? Çünkü maaşınızın olmadığı ya da düzenli olmadığı durumlarda bankadan çok siz zor duruma düşersiniz. O yüzden bu konuya önem vermek gerekir.

KİMLER KREDİ ÇEKEBİLİR?

Kimler nasıl kredi çekebilir bu soruların cevabına bakacağız. Sigortanız olmadığı takdirde ya da herhangi bir işte çalışmadığınız takdirde kefil aracılığıyla kredi almak mümkün olabilir. Ancak bu konu yani bu olay size kefil olan kişinin kredi çekmekten farksız olduğunu söylemek mümkün. Eğer ki çalışıyorsanız, maaşınız düzenli olarak hesabınıza yatıyorsa bankalardan kredi almak çok daha kolay olabilir. Aslında burada bahsettiğimiz gelir belgesi ya da buna maaş bordrosu diyebiliriz. Eğer maaşınız yeterli ise kolay bir şekilde kredi alabilmeniz mümkün.

KİM NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİR?

Bankaların kredi verme usulleri aslında kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu o kişinin bankayla olan bireysel iletişimine bağlıdır. Eğer bankanın özel müşterisi iseniz çok daha kolay kredi çekebilirsiniz. Eğer ilk kez bir bankadan kredi talebinde bulunacak iseniz bu biraz daha kapsamlı bir araştırma gerektiriyor banka açısından. Bankanın size güvenmesi bu konuda çok önemli. Eğer ticaretle uğraşıyorsanız ödediğiniz vergilere göre ya da gelir durumunuza göre kredi miktarı farklılık gösterebilir. Genellikle bu tip durumlarda yüksek miktarlarda kredi alabilme imkanınız artar. Eğer ki maaşlı bir işte çalışıyorsanız, bankadan bankaya değişkenlik göstermek şartıyla maaşınızın belirli bir yüzdesi ve katları alınarak hesaplanan fiyata göre kredi tutarınız belli olur. Sürekli ve düzenli ödemeler yaptığınız takdirde bu miktar daha sonraki krediler için size önemli ölçüde katkı sağlar.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here