Kredi Kartları İnternet Alışverişinde Kullanılmaya Devam Edilecek!

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen "Kredi kartları internetten alışverişe kapatılacak" söylentilerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)'dan açıklama geldi.

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen “Kredi kartları internetten alışverişe kapatılacak” söylentilerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’dan açıklama geldi.

BDDK, yaptığı açıklamada, internet sitelerinde yer alan 17 Ağustos 2017 tarihine kadar internetten alışveriş için tüm kredi kartlarının kapatılacağı haberlerinin yalan haber olduğunu belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan BDDK, günlük hayat içerisinde kredi kartları ile internet üzerinden online alışveriş yapmayı tercih etmeyen ve hatta kredi kartı ile internetten alışveirş yapılabileceğinin bilincinde olmayan vatandaşların dolandırılmasını önlemek amacı ile 16 Şubat 2017 tarihinde bir karar alındığını belirtti. Alınan bu karar ile, kart sahiplerinin talep etmeleri halinde kartlarını internet kullanımına kapatabileceği, isterse de açabileceği belirtilirken; sadece otomatik olarak internet alışverişine kart açılması işleminin iptal edildiği belirtildi.

Bahsi geçen bu değişiklik ile birlikte, müşteri memnuniyetinde herhangi bir sorun oluşmasının önüne geçilerek ve var olan işlerin aksamaması için önlemler alınarak; bankalara yeni sisteme geçiş için 6 aylık bir geçiş süresi tanındığı BDDK tarafından yapılan açıklamada yer aldı.

Kredi Kartı İnternet Kullanımına Kapatılıyor Yalanı

Geçtiğimiz hafta bir çok internet sitesi tarafından yapılan haberde, kredi kartlarının internetten alışverişe artık kapatılacağını, internetten online alışveriş yapmak isteyenlerin kartlarını açtırmaları gerektiği yönünde bir söylenti dolaşmaya başlamıştı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama ile, bu düzenlemenin sadece yeni kart sahipleri için yapılacağı, kartı teslim aldıklarında kolaylıkla internet alışverişlerine açabilecekleri ve mevcut kart sahipleri için herhangi bir kullanıma açtırma ya da kapattırma gibi bir işlemin söz konusu olmadığı belirtildi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here