Kutlubey Kampüsü’ne Ziyaretler Devam Ediyor

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başında kullanılmaya başlanılan Kutlubey Kampüsü'nün tanıtım ve ziyaret çalışmaları devam ediyor. Sıra, Bartın'da görev yapan öğretmenlerde idi.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başında kullanılmaya başlanılan Kutlubey Kampüsü’nün tanıtım ve ziyaret çalışmaları devam ediyor. Sıra, Bartın’da görev yapan öğretmenlerde idi.

Bartın Üniversitesi, inşaatı devam eden Kutlubey Kampüsü’nü tanıtma çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Vali Nusret Dirim, Belediye Başkanları, iş adamları ve doktorları ağırlayan kampüste, sıra Bartın’da çeşitli okullarda görev yapan ve aralarında rehberlik öğretmenlerinin ve okul yöneticilerinin de yer aldığı öğretmenler bulunan kafilede idi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın eşlik ettiği kafile, Kutlubey Kampüsü’nü gezerek hem mimari, hem de bilimsel açıdan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Kaplan’ın yaptığı konuşmada, 2008 yılında açılan Bartın Üniversitesi’nin geride bıraktığı 8 yıllık kısa süre zarfında hem yapısal, hem de bilimsel açıdan önemli yollar kat edildiğini aktarırken, öğrenci başına düşen kapalı alanı 9 metrekareye, açık alanı ise 88 metrekareye yükselterek öğrencilerin daha rahat edeceği bir kampüs inşa ettiklerine değindi.

Hem öğrenciler, hem de akademik personel tarafından rahatlıkla kullanılabilecek olan ve tam donanıma sahip laboratuvarlar barındıran Kutlubey Kampüsü’nde akademik anlamda da olumlu performans artırıcı özellik olacağı, Kaplan’ın yaptığı tanıtım konuşmasında yer aldı.

Donanımlı bir kampüs : Kutlubey Kampüsü!

Kutlubey Kampüsü’nde tamamlanan yapıları ziyaret ederek incelemelerde bulunan Bartın’da görev yapan öğretmenler, kampüsün tam bir gurur kaynağı olduğunu ifade ettiler. Önümüzdeki sınav maratonu süreci boyunca öğrencilerine Bartın Üniversitesini tavsiye edeceklerini aktaran öğretmenler, Bartın’ın ihtiyacı olan üniversiteye artık tam manasıyla kavuştuğunu dile getirerek, hem Rektör Kaplan’ı, hem de emeği ve desteği geçen herkesi tebrik ederek, teşekkür ettiler.

Kampüsü ziyaret eden öğretmenler kafilesinden edinilen bilgilere göre, hem alt yapı, hem teknolojik, hem de konfor bakımından oldukça kaliteli bir iş çıkartılmış olan Kutlubey Kampüsü’nde sosyal faaliyet alanları da göz kamaştırıyor. Bartın Üniversitesi’ni tercih edecek olan öğrencilerin şanslı olacağına dikkat çeken öğretmenler, önümüzdeki tercih döneminde öğrencilerine mutlak suretle Bartın Üniversitesi’ni tavsiye edeceklerini dile getirdiler.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here