Macbook Pro İle Macbook Air Arasındaki Farklar

Birçoğumuz yeni bir apple ürünü alırken günlerce araştırma yapıyoruz. Çünkü bizi hep ikilemde bırakıyorlar ama bu zamana kadar belki de en çok zorlandığımız kıyaslama macbook pro ve macbook air ​​​​​​​ olmuştur. Bununda sebebi iki ürününde çok kullanışlı ve birbirlerine performans bakımından yakın ürünler olmasıdır.

-Mackbook air almak istiyorsanız, ince ve hafif olması sizi cezbedecek en büyük avantajıdır.

-Mackbook pro ise daha iyi performans ve yüksek çözünürlükte ekran kalitesi ile yazılımcıların vazgeçilmezidir.

Eğer bir yazılımcı değilseniz ve sizin için ince ve şık tasarım her şeyden önce geliyorsa mutlaka Mackbook air’i tercih etmelisiniz.

Performans açısından bu iki cihazı karşılaştırmak gerçekten çok zor, şimdi sayılarla sizlerin kafasını karıştırmak yerine daha pratik bir çözüm olan günlük kullanımla konuyu özetleyeceğim. Her iki cihazda da günlük işlerinizi halledebilir, film, dizi izleyebilir ve oyun oynayabilirsiniz. Bu konuda iki cihazda bu faaliyetleri hiç zorlanmadan gerçekleştirebiliyor. Ancak biraz daha profesyonel düşünürsek bir photoshop ya da video renderlama da mackbook pro’nun avantajlarını fazlasıyla görürüz.

Örneğin Air’de 60 dakikada yaptığınız bir renderlama işlemini pro’da 20 dakikaya kadar düşürebilirsiniz. Bu tamamen işlemcinin marifetidir. Fiyat farkına gelecek olursak 13 inç bir macbook pro ile 13 inç bir mackbook air arasında 2 bin liralık bir fiyat farkı vardır. Macbook pro almak isteyenler 2 bin liralık bir fark ödeyerek işlerini daha hızlı halledebilirler.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here