Olur Mu Demeyin Oldu! 73 Yaşından Sonra Boks Eldivenlerini Giydi!

Bartın’da hayatını sürdüren emekli vücut eğitimi öğretmeni Nergis Yakın, 73 yaşında başladığı boks sporunda meydana koyduğu azimle gençlere taş çıkartıyor.

Bartın’da hayatını sürdüren 73 yaşındaki emekli vücut eğitimi öğretmeni Nergis Yakın, gelişen yaşına karşın başladığı boks sporunda meydana koyduğu azimle numune oluyor. Aslen Antalyalı olan ve 1970 senesinde Bartın’a gelerek detaylı okullarda vücut eğitimi öğretmenliği yapan Nergis Yakın, bir meslektaşından ilham alınarak 73 yaşında boks sporuna başlamaya karar verdi.

İlerleyen yaşına karşın haftada iki gün Bartın Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü spor salonuna gelen Yakın, Bayanlar A Mili Takım Boks Antrenörü Muhammet Ali Kolu ile antrenman yapıyor.
Yakın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 yaşından beri detaylı spor dallarıyla ilgilendiğini ve sporu bu yaşına kadar hiç bırakmadığını söyledi.

Sporun derli toplu ve istikrarlı yapılması gerektiğine ilgi çeken Yakın, “Çünkü sporun, bireyin ruhsal ve vücutsal yönden hayata uyumunu sağladığını ve kültürel yönden da çok faydalı bulunduğunu biliyorum. Hastalıklara karşı vücudun direnci daha iyi oluyor. Vücudun herşeyi düzene giriyor.” diyerek gençlere taş çıkarttı. Yakın, 4 torunundan ikisinin tekvandoya, birinin de jimnastik kursuna gittiğini anlattı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here