Orduyeri Köprüsündeki Trafik Vatandaşın Canına Tak Etti

Bartın’ın şehir merkezini Orduyeri Mahallesine birleştiren Orduyeri köprüsünde ki trafik yoğunluğu, artık vatandaşın canına tak etmiş durumda.

Bartın’ın şehir merkezini Orduyeri Mahallesine birleştiren Orduyeri köprüsü civarında yaşanan trafik yoğunluğu, artık vatandaşın canına tak etmiş durumda.

Her gün işlerine ve okullarına gitmek üzere evlerinden çıkan vatandaşlar, köprüdeki trafiği 40 dakika gibi bir sürede ancak geçebiliyor. Dolayısıyla her sabah hem işine hem okuluna geç kalan Orduyeri Mahallesi sakinleri bu durumdan şikayetçi olarak TOKİ Köprüsünün bir an önce yapılıp hizmete açılmasını istiyor.

Peki TOKİ Köprüsünün Son Durumu Ne?

Ak Parti Bartın Milletvekili olan Yılmaz Tunç, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada TOKİ Köprüsünün yapılacağını ve bölgede yaşanan trafik sorununun çözüleceğini duyurdu.

Yılmaz Tunç, yazılı olarak yaptığı açıklamada TOKİ, Dallıca’da inşa edilecek konutların yapılacağı arsanın imar çalışmalarını tamamlayacağını ve proje çalışmalarının ardından konutların yapım ihalesine çıkacağını ve bu nedenle  de emeklilerimizin hiç endişeye kapılmaması  gerektiğini duyurdu. TOKİ Köprüsünden de bahseden Tunç, Hükümetimizin TOKİ Köprüsünü yapacağını ve bölgede yaşanan trafik sorununu rahatlacaklarını açıkladı.

Bartın Valisi Nusret Dirim ise konuyla ilgili açıklamayı basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltıda yaptı. Dirim açıklamasında TOKİ Köprüsünün, Bartın Irmağı Islah Projesi ile birlikte yürütüleceğini ve bu  projeyle de Devlet Su İşlerinin ilgileneceğini duyurdu. Fakat DSİ’nin şuan devam etmekte olan 3 tane baraj projesiye meşgul olduğunu ve ırmak projesinde bir tıkanıklık yaşandığını da açıklamalarına eklemişti.

Vali Nusret Dirim, kentte yaşanan trafik sorununa da açıklamalarında yer verdi. Bartın’da özellikle okulların açılmasıyla trafik yoğunluğunun yaşandığını ve aslında trafik yoğunluğunun büyük şehirlerde çok normal olduğunu söyledi. Bir aracın 10 dakika dükkanına yük bırakmasını dahi halkın çok abarttığını anlatarak  kent hayatının trafik sorunu olmadan olmayacağını ve halkın bu duruma alışması gerektiğini belirtti. TOKİ Köprüsü yapıldığında da bu durumun hemen çözülemeyeceğini bunun için beklemek gerektiğini söyleyerek açıklamalarına son vermişti.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here