Ovacuma Köyüne 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu Açıldı

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun Ovacuma köyünde 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açılışı yapıldı.

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun Ovacuma köyünde 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açılışı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan 3 Nolu Acil Servis Hizmetleri İstasyonu’nun açılışına, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve Ovacuma köylüleri katıldı.

Açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı yaptı. Ahmet Sarı konuşmasında 112 Acil Servis Hizmetlerinin son 15 yıl içerisinde beklentileri fazlasıyla karşıladığından ve halka her zaman yakın olduğundan bahsetti. Karabük’te 2002’den beri hizmetlerin kat kat arttığını anlatan Ahmet Sarı, konuşmasına şu sözleri ile devam etti:

“2002 yılında iki istasyonumuz ve iki 112 Acil Yardım Ambulansımız varken, bugün burada açılışını yaptığımız istasyonla birlikte istasyon sayımız 15’e ulaşmış ve 112 ambulans sayımız da 32 olmuştur. Ambulanslarımız sadece sayısal olarak artmakla kalmamış, nitelik ve kalite anlamında da önemli değişim göstermiştir. 2007 yılında 112 acil sağlık personeli sayımız 44 iken, bu sayı bugün 165’e ulaşmıştır. İmkanlarımız bu ölçüde artarken hizmetlerimiz de aynı oranda büyümüş ve vatandaşımızın beklentileri de artmıştır. 2008’den bu yana ilimizde 35 vatandaşımıza da ambulans helikopter hizmeti verilmiştir.”

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı açılışı yapılan 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu’nun hizmete girmesiyle Ovacuma ve çevre köylerde yaşayan vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşım sağlanacağının anlatırken Bartın – Karabük bağlantı yolunda meydana gelebilecek kazalara erken müdahale şansının arttığını vurguladı. Açılış Safranbolu İlçe Müftüsü’nün duasının peşinden katılımcıların kurdele kesmesiyle gerçekleştirildi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here