Referandum İçin Güvenlik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Bartın Valisi Nusret Dirim'in başkanlığında referandum süreci için Güvenlik Tedbirleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Referandum süreci için Güvenlik Tedbirleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Nisan ayında yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu için güvenlik tedbirleri konusunda toplantı yapıldı.

Bartın Valisi Nusret Dirim’in başkanlığında Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için, Bartın genelinde emniyetli ve huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için “Halk Oylaması Güvenlik Tedbirleri Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

Güvenlik tedbirleri toplantısı, Kaymakam Hüsnü Bey Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Nusret Dirim’in yanı sıra;

Vali Yardımcısı Erkan KALENDER, Amasra Kaymakamı Gökhan GÜRBÜZEROL, Kurucaşile Kaymakam V. Murat EKİNCİ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Osman ASLAN, İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Sg.Bnb. Ertunç TEKİPEK, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Orhan AYAZ, Merkez İlçe Seçim Kurulu Müdürü Muharrem AKSOY ve İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR yer aldı.

Referandum Öncesi ve Sonrası Hakkında Toplantı Yapıldı

Hem referandum öncesinde, hem referandum esnasında, hem de sonrasında yapılacak olan çalışmalar ve alınması gereken tedbirlerin masaya yatırıldığı toplantıya Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlık yaptı. Öncelikle sorumlu personellerin, personellerin görev alanlarının belirlendiği toplantıda, aynı zamanda referandum ile ilgili olan mevzuat ve Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararlar ile birlikte belirlenen halk oylaması propaganda esasları ve yasaklarına tam uyum gösterilmesi ile ilgili olan tüm konularda değerlendirmeler gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Referandum Güvenlik Tedbirleri Toplantısı ile birlikte referandum sürecinin daha sağlıklı ve adil geçmesi temennileri eşliğinde toplantı sonlandırıldı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here