Ronaldo, vergi kaçırma iddialarıyla boğuşuyor. Ünlü Portekizli futbolcunun menajeri Mendes vasıtasıyla milyon euroları bulan vergi kaçırdığı iddiası Ronaldo’yu zan altında bıraktı.

 

Ronaldo, vergi kaçırma iddialarıyla boğuşuyor. Avrupa genelinde 12 basın kuruluşunun ortaklığıyla kurulan Avrupa Soruşturma Ortaklığı’nın (European Investigative Collaboration) cuma günü açıkladığı ve Football Leaks adını verdiği rapor, futbol gündeminde fırtına yarattı.

Toplamda 18.6 milyon dokümanın incelenmesiyle hazırlanan raporda, futbol dünyasının en etkili menajerlerinden Jorge Mendes’in önderliğinde Cristiano Ronaldo ve Radamel Falcao gibi yıldız futbolcuların yanı sıra Manchester United Menajeri Jose Mourinho’nun milyonlarca euro vergi kaçırdıkları iddia ediliyor.

Paravan şirketler ve off-shore hesapları aracılığıyla Jorge Mendes’in Panama ve Virjin Adaları üstünden vergi kaçırma operasyonunu yönettiği belirtilirken, bu kapsamda Ronaldo’nun son 7 yılda yaklaşık 150 milyon euro tutarında bir kazanç sağladığı aktarıldı. 12 milyon eure Jose Mourinho’nun 12, 1.3 milton euro da Falcao’nun ise değerinde vergi kaçırdığı raporda belirtildi.

Önümüzdeki üç hafta içinde yeni bilgi ve belgelerle Football Leaks raporunun  zenginleştirileceğinin altı çizerek belirtti.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here