Semt Pazarında Alışverişin Faydaları Nelerdir

Bir çoğumuz, alışverişlerimizi günümüz şartlarında büyük mağazalarda ya da market zincirlerinin şubelerinden gerçekleştirsek de, semt pazarlarının yeri hepimiz için farklıdır. Eskiye oranla rağbet azalsa da, semt pazarları halen daha her şehirde kurulmaya devam ediyor. Peki semt pazarından alışveriş yapmanın faydaları nelerdir? birlikte inceleyelim.

1Gıda (meyve-sebze-kuru baklagil vb.)

Ürünlerin hepsinin taze olması satın alım yapmadan önce görselliğinize hitap ediyor. Ürünlerin çekicililiğini arttırıyor. Tabi bunlardaki çeşitliliğin de fazla olması bir diğer tercih sebebiniz olabiliyor.

Esnafın güler yüzü; ki genelde herkes kendi ürününü satıyor. Yetiştirmesinden nakliyesinden her şeyi ile ürününü tanıyor, biliyor ve ürününden emin ki satışını yaparken de bunun verdiği güvence ile müşterisine sunuyor. Siz de dolaşırken bunu hissediyor ve yaşıyorsunuz.

İşte bu samimiyet bizi mümkün olduğunca buralara yönlendiriyor. Ürünlerde sıkıntı yaşar iseniz; bir sonraki hafta, aldığınız ürünler hakkında, o aldığınız ürünlerin satışını yapan esnaf ile konuyu tüm gerçekleri ile görüşebilirsiniz. Oysaki markette böyle bir şansınız yok, markette ürünü aldınız, tükettiniz ve konu bitmiştir. Buradaki sorumluluk sonrasında marketin sorumluluğunda değil, alınan ürünün markasına aittir.

2Kıyafet

Marka takıntınız yok ise Emin olun ki; birçok aynı kalitede olan kıyafeti daha uygun fiyata ve daha fazla çeşitlilik ile bulabilirsiniz.

3Zerzevat

Bunlar ayrı bir keyifli oluyor. Fiyatları piyasaya göre daha uygun ve daha fazla çeşitli ürünler oluyor. Hem de esnaf size daha da yardımcı oluyor. Kendisi daha önce kullanmış olabiliyor.

4Kozmetik ve Temizlik

Birçok markayı tek yerde bulabiliyorsunuz. Şöyle de bir avantajı olabiliyor; bazı ürünlerin paketlerinden açılıp tek tek satın alabiliyorsunuz.

Size tavsiyemiz: genel olarak yaşadığınız şehirde, hangi gün nerede hangisinde daha uygun ürünler var? İlk önce bilgi edinin. Daha sonrasında birebir ziyaret ederek test edin ve sonrasında da uygun olanını zaten siz bulacaksınız. Aslında semt pazarlarında; şu an modern zamanımızın “avm” lerinin Ata’ları da diyebiliriz.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here