Sergilenecek Olan Çektirme, Gazhane Parkında Yer Alacak

Sergilenecek Olan Çektirme, Gazhane Parkında Yer Alacak. Atılım Sanayisi’nde çalışmaları devam eden çektirme sergisine Cemal Akın, gün içinde giderek incelemesini yaptı. Belediye başkanı, yapım çalışmaları devam etmekte olan çektirmenin sergilenmesi için halka açık olan bir mekân ayarlaması yapılmasını istedi. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü eşliğinde yapılan incelemede sergilenecek olan çektirmenin son aşamalarına gelindiği ve yakın bir zamanda sergileneceği belirtildi.

Gazhane Kültür Parkı’nda sergilenmesi planlanan çektirme işinde Ulaşım Bakanlığı da yer alacağını bildirdi. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’da yer alacağını bildirdi. Lise öğrencileri ile birlikte çektirme sergisi hazırlanırken o dönemin olayına ışık tutan tarihi hikâyelere de yer verilecek. İki mandadan oluşan Bartın çektirmesinde halka açık olacak şekilde anıt haline getirildi. Bartın halkının beğenisine sunulan bu çektirme de yapım aşaması tamamlandığında sergileneceği ifade edildi.

Bartın Çektirmesi İle Tarihe Işık Tutulacak

Bartın Belediyesi eski kültür ve tarihine ışık tutacak bir çektirme gerçekleştirecek. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Ulaşım Bakanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü eşliğinde anıt haline gelecek olan Bartın çektirmesi yapılacak. Endüstri Meslek Lisesi’nin de yer alacağı bu sergide denizcilik okulları da yer alacak. Denizcilik okulları ve meslek lisesi öğrencileri ile birlikte renklenecek sergide Bartın halkına tarihi geçmişin izleri ve denizcilik kültürü tanıtılmış olacak.

Bartın Belediyesi, 12 metre ölçüsünde bir çektirme yapacağını belirtti. Tarihi gün geldiğinde yapım aşamaları bitecek olan anıtın sergilenmesi halka açık olacaktır. Belediye Başkanı Cemal Akın, 2011 yılında bu çektirmenin çalışmalarına başlandığı ve kısa bir süre sonunda tamamlanacağını belirtti. Bu çektirme sergisi eski tarihimize ışık tutarken aynı zamanda bir anıt değerinde olacağı belirtildi. Çektirme sergisinde denizcilik ile ilgili olan tarihi geçmişin izleri yer alacak. Denizcilik geçmişinde tarihe ışık tutan çalışmalar, eserler ve anıtlara yer verileceği belirtildi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here