“Sevimli Soytarının Sihirli Kutusu” Çocuk Tiyatrosu Bartınlı Minikler ile Buluşacak

Çocuk Etkinliği Hakkında:

Sevimli Soytarının Sihirli Kutusu çocuk oyunu,
25 Şubat’ta Bartın Kültür Merkezi’nde…

Ülkenin birinde on yıldır uyuyamayan bir kral vardır. Kral uykusuzluk hastalığına yakalanmıştır. Birçok çareler üretilmiş, hepsi teker teker denenmiştir fakat ne yazık ki hiçbir sonuç alınamamıştır. Nihayet Kral sarayın habercisi ile halkına bir duyuru yaptırmıştır ve kendisini uyutmayı başaran kişi ödüllendireceğini bildirmiştir. Mucizevi güçleri olan bir soytarı kralı uyutabileceğini fakat üç tane şartı olduğunu söylemiştir. Şartları tek tek dinlenir ve kral yıllardır hasret kaldığı uyku için hepsini kabul eder.

Bu süreçten sonra sarayın sevimli soytarısının mucizeleri gerçekleşmeye başlar. Kralın hasret kaldığı uykuya kavuşmasıyla onun yerine tahta geçmiş olan prenses ülkeyi nasıl yönetebileceğini araştırır ve sihirli soytarıyla birlikte halkın isteklerini ve şartlarını yerine getirmeye karar verir. Bu sırada tahta geçmek isteyen kraliçe prensese çeşitli tuzaklar kurarak prensesin yerine tahta geçmek ister. Kraliçenin kötülükleri karşısında prensesin iyilikleri kazanır ve kraliçe planlarını gerçekleştiremez.

Kralın uykusundan uyanmasıyla birlikte kraliçenin kötülükleri, prensesin ise iyilikleri ve ülkesi için aldığı kararların doğrulukları anlaşılır. Kralın kızının kararlarının arkasında durarak hepsini gerçekleştirmek üzere hızla çalışmalara başlar.

*Etkinlik velilere ücretsizdir.

Etkinlik Detayları:

25 Şubat 2017 Cumartesi

13:00 – 15:00

Bartın Kültür Merkezi

Tuna Mah. Kanlı Irmak Cad. No:282 Bartın/Merkez

Bu etkinlik hakkında bilet fiyatı bilgisi bulunmamaktadır.

Etkinliğe ait tüm bilgiler organizasyon firması tarafından değiştirilebilir, revize edilebilir veya iptal edilebilir. Herhangi bir aksama kapsamı, BartinYasam.com ile bağlantılı değildir, sorumlu tutulamaz.

Bu etkinliğin görsel, metin ve paylaşım hakları tamami ile www.bartinyasam.com’a aittir.
BartınYaşam’dan izinsiz herhangi bir etkinliğin (konser, imza günü, fuar, festival, şenlik, kongre, sempozyum) içeriğinin kopyalanması, kaynak göstermeden alıntılanması hukuki yollara başvurmamızı gerektirecektir.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here