Sosyal Paylaşım Uygulaması Snapchat Yeni Gözlük Kamera Üretti

Snapchat, yeni gözlükleri “Spectacles” ile donanım işine girdiğini duyurdu. Snapchat CEO’su, gözlüğü “yavaşça” kullanıma açacaklarını söyledi, firmasının adı Snap Inc. olarak değişti

 

Kendi kendini silen paylaşımlarla tanıdığımız sosyal dev, yeni gözlükleri Spectacles ile çok konuşulacak gibi!

Snapchat, yeni gözlükleri “Spectacles” ile donanım işine girdiğini duyurdu. Snapchat CEO’su, yeni oyuncaklarını “yavaşça” kullanıma açacaklarını söylerken, firmasının adının Snap Inc. olarak değiştiğini de paylaştı.

İNSAN GÖRÜŞÜNE BENZEYEN DAİRESEL VİDEO ÇEKİYOR

Böylece Snapchat, bir sosyal medya firması olmaktan kamera firması olmaya doğru adım atmış oldu. Raporlara göre Spectacles, üzerindeki 115 derece geniş açılı lensiyle 10 saniyeye kadar video kaydedebiliyor. Kaydı başlatmak için gözlüğün yanındaki düğmeye basmanız yeterli oluyor. Kaydın ardından ortaya insan görüşüne çok benzeyen, dairesel bir video ortaya çıkıyor. Spectacles, görüntüleri eşleştirilen telefonla kablosuz olarak eşitleyebiliyor ve videoyu kolayca payaşmaya izin veriyor.

iste-snapchat-in-olay-yaratacak-gozlugu-8802807_5358_m

TÜKETİCİ TEPKİSİNE GÖRE

chip.com.tr’nin haberine göre Black, teal ve coral olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacak gözlükler, kısıtlı sayılarda 129,99 dolar fiyatla satılacak. Firma, tüketiciden gelecek tepkiye göre yeni cihazını yavaşça kullanıma açmak istiyor. Benzer bir ürün olan Google Glass’ın istediği başarıyı yakalamadığını düşündüğümüzde yerinde bir karar gibi gözüküyor.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here