Super Mario, yeni tarzıyla yakında AppStore’da!

Hepimizin çocukluğunda az veya çok parmağı olan Süper Mario, iPhone 7’nin tanıldığı etkinlikte gündeme geldi ve çok yakında AppStore’da olacağı söylendi!

Video oyun tasarımcısı olan Shigeru Miyamoto tarafından yaratılan Süper Mario; İngilizce konuşabilen, dış görünüşüyle bir Meksikalı’ya benzeyen İtalyan tesisatçıyı simgelemekte.

Mario, kardeşi Luigi ile marangozdur. Prenses Peach’i kaçırmaya çalışan kaplumbağa benzeri bir karakter olan Bowser’ı durdurmaya çalışmaktaydı. Mario’nun Donkey Kong ve Wario da dahil olmak üzere birçok düşmanı bulunmaktadır. 1995 yılından beri karakteri Charles Martinet seslendirmekteydi.

Nintendo’nun maskotu olarak Mario’nun dünyanın en ünlü video oyunu karakteri olduğu söylenebilir. 210 milyondan fazla satış rakamına sahip olan Mario, kırılamayan bir rekora sahip olup halen daha en çok satan video oyundur. 
super-mario-run-2iPhone 7’nin tanıtım etkinliğinde duyrulan Super Mario Run oyunu, duyrulduğu anda çığlıklara sebep olduğu gibi sosyal medyada da çok ses getirdi. App Store’ın resmi facebook sayfasında paylaşılan tanıtım videosu ise şimdiden 7.5milyon’dan fazla kez tıklandı.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here