THK Bartın’da Kongresini Gerçekleştirdi

THK Bartın’da Kongresini Gerçekleştirdi. THK (Türk Hava Kurumu) Bartın Şubesi tarafından düzenlenen Olağan 41. Genel Kurulu, Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda yapıldı.

Mehmet Yıldırmak’ın başkanlığını yaptığı kongrede yapılan seçim sonunda, tek liste olarak girilen seçimde, Türk Hava Kurumu Bartın Şube Başkanlığı’na 4. defa yeniden Sabri Aktaş seçildi.

Kongreye, Türk Hava Kurumu Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Demirel, Bartın CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok, Aile ve Sosyal Politikalar Bartın İl Müdürü Mahmut Şahin, CHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan, CHP Bartın İlçe Merkez Başkanı Hacı Gölbucaklı, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Necdet Aydemir, Türk Hava Kurumu Bartın Şube üyeleri ile birçok davetli katıldı.

Turizm Sektöründe Atılım Yapılacak

Kongrenin bitiminde konuşma yapan Sabri Aktaş kongreye katılan üyelere ve misafirlere teşekkür etti ve kendilerini onurlandırdıklarını belirterek, “Kongrenin Bartın’a hayırlı olmasını diliyorum. Türk Hava Kurumunun şehirde gelecek günlerde gerçekleştirmesi planlanan önemli faaliyetlerden birinin turizm alanında olacağını ve şehre belirli bir ivme kazandıracağını düşünüyorum” dedi. Sözlerinin devamında “Türk Hava Kurumu olarak şehrimizde Turizm sektöründe katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.

Sabri Aktaş konuşmasının devamında, “Çalışmalarımızı Atatürk’ün verdiği inanç ve güç ile sürdürmekteyiz. Faaliyetlerimizin hiç birinde ücret talep etmiyoruz. Çocuklarda 10 yaşında model uçak yaparak başlayan havacılık aşkı, çocukların değişik hava araçlarını kullanabilecek duruma gelinceye dek devam ediyor. Yapılan İşlemlerin tamamı sertifika sistemi içinde gerçekleştiriliyor. Bunun nedeni ise havacılık ile ilgili faaliyetlerde güvenliğin ön planda tutulmasıdır.” dedi.

Aktaş konuşmasının sonunda, “Yapılanların amacı Bartın’a hizmet etmek. Sağlık nedeni ile iki üyemizi yeniledik. Bundan sonra da, Bartın’a havacılıkta güzel ve iyi şeyler kazandırmayı planlıyoruz.” dedi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here