Tunç, Anaokulu İnşaatını Ziyaret Etti

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra'da inşaatı devam eden anaokulunu ziyaret ederek inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra'da inşaatı devam eden anaokulunu ziyaret etti.

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra’da inşaatı devam eden anaokulunu ziyaret ederek inşaat alanında incelemelerde bulundu.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Özdilkural, Belediye Meclis Üyesi Recep Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ile birlikte, Amasra Anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

Amasra ilçe merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü binasının yanında inşaat çalışmaları başlayan anaokulunda incelemelerde bulunan Bartın Milletvekili Tunç, anaokulunun 600 metrekarelik bir alana inşaa edildiğini belirterek, “8 derslikli ve 250 öğrenci kapasiteli olarak inşa edilecek anaokulu tamamlandıktan sonra Amasralı çocuklarımız bağımsız bir binada ve tam gün eğitim alacaklar.” dedi.

Amasra’ya her alanda büyük yatırımlar kazandırdıklarını sözlerine ekleyen Milletvekili Tunç, Kaleşah İlköğretim ve Ortaokulu binasını tamamlayarak geçen yıl eğitime açtıklarını, Amasra Çok Programlı Lisesi yeni bina inşaatını da Ahatlar’da tamamladıklarını ve bu okulun yanında Amasra köylerinden ve Amasra dışında da öğrencilerin öğrenim görebilmesi için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu yatırım programına aldıklarını ve bu yatırım için de 7 milyon 550 bin lira ödenek öngörüldüğünü, proje çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz ihaleye çıkılacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, “Böylece Amasra modern bir Anaokuluna, eğitim binası, yurt binası ve spor tesislerini bünyesinde barındıran Amasra Çok Programlı Lisesi ile de örnek bir eğitim kampüsüne sahip olacak.” Dedi.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here