Tunç, Avrupa Parlamentosununun Kararını Kınadı

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile müzakereleri geçici olarak durdurmasına ilişkin kararını kınadı.

Milletvekili Tunç TBMM Kürsüsünden yaptığı konuşmada, “Avrupa Parlamentosunun kararını da buradan kınıyorum. Avrupa Parlamentosunun Avrupa Birliğinin değerlerini koruması lazım” dedi.

Konuşmasına “Avrupa Birliğinin değerleri demokrasidir, insan haklarıdır. Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimiyle karşı karşıya kalan bir aday ülkedir. Aslında, Avrupa Birliğinin, 15 Temmuz darbecilerine karşı bütün dünyaya demokrasi dersi veren, insan hakları dersi veren Türkiye’yi tebrik edip onun yanında daha güçlü bir şekilde yer alması gerekirken darbecilerle mücadele ettiği için, teröristlerle mücadele ettiği için müzakereleri durdurma kararı almasını da gerçekten bir talihsizlik olarak, Avrupa adına bir talihsizlik olarak gördüğümü belirtmek istiyorum.” diyerek devam eden Tunç, Avrupa Parlamentosunun Türkiye hakkında verdiği Avrupa Birliği için sürdürdüğü müzakerelerini geçici olarak dondurulması tasarısını kınadığını bildirdi.

 

1 Yorum

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here