Tunç Referandum Çalışmalarına Devam Ediyor

Milletvekili Yılmaz Tunç şehir merkezinde ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, beraberinde, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Bartın Merkezde vatandaşlarla sohbet etti, 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinliklerine katıldı.

Çanakkale Destanı Fotoğraf Sergisini Ziyaret Etti

Milletvekili Tunç Bartın Üniversitesi öğrencilerinin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Bartın Hükümet Caddesinde açtıkları fotoğraf sergisini gezdi.

Kızılay Aracından Çorba Dağıttı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Hükümet Caddesinde Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı nedeniyle Türk Kızılay’ı Bartın Şubesi’nin hazırladığı Çanakkale kahramanlarının yokluk nedeniyle cephede tükettiği yağlı buğday çorbasını vatandaşlara dağıttı. Milletvekili Tunç etkinliklerde yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferinin Türk milletinin, istiklal ve istikbali söz konusu olduğunda tüm imkansızlıklara rağmen neleri başarabileceğinin kanıtıdır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerin kanlarıyla sulanan bu vatana, aynı şuurla sahip çıkmak ve gelecek nesillere daha güvenli ve güçlü bir şekilde aktarmaktır. Bu vesileyle, Çanakkale kahramanlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Hakkında Bilgilendirme Yaptı

Milletvekili Tunç Bartın Kent merkezinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde, esnaf ve vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getiren Anayasa değişikliğinin ülkemizin geleceği için çok önemli değişiklikler olduğunu belirterek; “Bu değişikliklerle darbeci ruhun, vesayetçi anlayışın izlerini anayasamızdan siliyoruz, Anayasamız daha demokratik hale geliyor, bu sistem ile söz daima milletin olacak, milletin iradesine darbe vurulamayacak Cumhuriyetimiz daha da güçleniyor.” dedi.

“Meclisi fesh etme diye bir şey yok”

Milletvekili Tunç vatandaşlarla yaptığı sohbetlerde Meclisin fesh edilmesi gibi bir şeyin söz konusu olmadığını da belirterek “Cumhurbaşkanının Meclis seçimlerini yenilemesi karşılıklı. Eğer Cumhurbaşkanı Meclis seçimlerini yenilerse kendi görevi de sona ermiş olacak dolayısıyla muhalefetin CHP’nin dediği gibi Cumhurbaşkanı öyle kafasının estiğinde Meclisi fesh edemeyecek, Meclisi fesh etme diye bir şey yok. Meclis seçimlerini yenilerse kendi seçimini de yenilemiş oluyor dolayısıyla kendi görev süresini de sona erdirmiş oluyor. Bunu Cumhurbaşkanı istediği zaman Meclisi fesh edebilir şeklinde hayırcıların başını çektiği CHP milletimize yalan söylüyor, ama böyle bir şey yok. Kendi görev süresi sona erecek olan bir Cumhurbaşkanı niye durup dururken Meclisi fesh etsin. Çok büyük bir kriz olması lazım. İçinden çıkılamayan bir durumda artık millete soracak. Onun için millet iradesini esas alan bir hükümet modeline geçmek istiyoruz. İnşallah Ülkemiz bu sisteme geçerse öyle eskisi gibi bir buçuk yılda bir hükümet değişimi, koalisyonların sebep olduğu ekonomik krizleri, siyasi istikrarsızlıkları yaşamayacak. Siyasi istikrarın kalıcı hale gelmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getiren anayasa değişikliğine evet diyoruz.” dedi.

Ziyaret edilen esnaflar ve vatandaşlar Milletvekili Tunç’a ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini belirterek, Bartın’a yapılan yatırımlar için de teşekkürlerini ilettiler.

Sende bir yorum yaz :

Please enter your comment!
Please enter your name here